| Calinovatopu1000 a întrebat:

Am sa va spun pe scurt povestea mea si bineinteles daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi.

Sunt cu o fata din februarie, adevaru ca o iubesc desi nu i-am zis-o niciodata si am facut amandoi multe sacrifici sa putem fi impreuna.

Ea e genu de fata care se cam supara din orice si nu vorbim cate 2-3 zile.

O data a fost suparata si nu a vorbit cu mine doua saptamani.

Adevaru ca e cam orgolioasa si ambitioasa, lucru care nu cred ca e bun intr-o relatie.

Nu locuim impreuna dar ne vedem cat de des se poate.

Acuma am sa ajung la punctu culminant.

Sambata seara am mers la ea, sta la 500 km de mine.

In timp ce ne plimbam prin oras am inceput sa avem unele discutii moment in care a inceput sa urle si sa faca ca toti dracii, numa nu se mai oprea.

In momentu ala la nervi am inceput sa urlu si eu, dar fara sa o jignesc sau sa ii vb ei urat, ea a inceput sa planga si sa ma faca cum ii vine la gura.

Am dus-o acasa, ea a urcat sus iar eu am mai ramas jos, am zis ca se calmeaza dupa care o sa urc sus si eu.

Cand am urcat sus a inceput din nou sa urle si sa imi zica sa plec "dracului" de acolo sa ies afara, acolo se mai aflau inca 5 persoane, prieteni de ai ei.

Deci practic m-a dat afara din casa.

Va dati seama cum m-am simtit, mai ales ca am condus si 7 ore sa ajung la ea.

Nu am mai vorbit din seara aia, dupa cum bine o stiu asteapta sa ii scriu tot ei.

Repet e foarte orgolioasa si ambitioasa si mereu i-am spus ca trebuie sa se schimbe iar ea imi raspunde ca asa e felu ei si daca o vreau sa o accept exact asa cum este.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu barbati ca tine nu e de mirare ca rasa masculina a ajuns sa sclavageasca si sa preaslaveasca femeile. Sunteti cancerul rasei barbatesti, trasaturi de sclavi cu mentalitate de femei, absolutul masculului feminizat.

De curiozitate, ai crescut fara tata sau au fost perioade indelungate in care a lipsit din viata ta? Pentru ca nu inteleg cum cineva poate atinge un stadiu atat de avansat al lipsei de respect de sine.

Ceilalti spun sa scapi de ea, ei nu inteleg ca nu ea e de vina. Ea se poarta cum i-ai permis tu, cand va sta cu altul se va purta cu el fix cum ii va permite el. Tu esti de vina, nu ea. Solutia e castrarea si inrolarea in randul femeilor, e un rol pe care il poti indeplini mult mai bine decat pe cel de barbat.

| Calinovatopu1000 explică (pentru anonim_4396):

Cam dur ceea ce ai scris mai sus dar ai perfecta dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Calinovatopu1000):

Baga-ti mintile in cap si nu te mai apropia de fata asta in viata ta, nu mai poti repara ce ai gresit cu ea. Iar pe viitor invata sa faci diferenta dintre sacrificiu si bataie de joc. E in regula sa te sacrifici pentru cei la care tii atunci cand acestia merita, in schimb nu e ok sa te lasi jucat in picioare de oamenii pentru care nu insemni nimic. Sa nu-ti mai permiti vreodata sa ajungi in postura asta.

| Calinovatopu1000 explică (pentru anonim_4396):

Ok.
Mersi mult.
O sa țin cont de sfatul tau.
Aseară mi-a scris pe whatsapp dar nu i-am raspuns.
Am blocat-o peste tot si azi o sa imi schimb si nr de telefon.
Mersi de sfat, mi-ai fost de mare ajutor sincer.

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Omule, sa mergi 500km pentru o fata cu aere de printesa cred ca nici tu nu ai de lucru. Las-o si cauta alta. Gandeste-te daca face asa cu tine fara sa aveti o relatie, pe parcursul unei relatii lucrurile se mai schimba si poate ajunge sa iti dea cu tigaia in cap. Fii baiat destept si vezi-ti de viata linistit. Sunt destule fete pe pamant.

| cristimihailov a răspuns:

BDSM se cheama asta... e un acronim.

Eu as mai creste un pic nivelul de incredere personala si m-as duce sa caut una de care sa ma pot bucura.

Pe aia as bloca-o peste tot si gata. Termina ca nu e cazul.

Dar daca iti place bdsm... atunci e ok. Insa nu te mai plange pe aici ca ingrijorezi lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fugi cat de tin picioarele. Mai bine singur decat cu o nebuna de genul.

| Xelon a răspuns:

Asculta farte,iti spun din propria experienta ca nu ai cum sa stai cu asa o persoana, te termina pur si simplu, o femeie trebuie sa fie feminina sa stie sa vorbeasca nu sa fie isterica, gandeste-te când o sa iesi cu ea in lume si o apuca o criza d-asta te face de tot rahatul, eu zic sa iti gasesti o fata echilibrata.

| bogdycounter a răspuns:

Să găsesti alta prietena, daca vrei să iti traiesti viata cu asfel de persoane atunci iti urez bafta.Din ce mi-ai povestit nu cred ca va rezista o viitoare relatie sau casnicie.Gandestete ca tu ai stat o zi cu ea, puneti problema de a sta toata viata.

| YourAnonimus a răspuns:

Cat mai repede sa scapi de ea... fără răutate dar nu poți cu așa o persoana