| Calinovatopu1000 a întrebat:

In randurile ce urmeaza am sa va spun pe scurt povestea mea si bineinteles daca puteti sa imi dati niste sfaturi.
Sunt cu o fata din februarie, adevaru ca o iubesc desi nu i-am zis-o niciodata si am facut amandoi multe sacrifici sa putem fi impreuna.
Ea e genu de fata care se cam supara din orice si nu vorbim cate 2-3 zile.
O data a fost suparata si nu a vorbit cu mine doua saptamani.
Adevaru ca e cam orgolioasa si ambitioasa, lucru care nu cred ca e bun intr-o relatie.
Nu locuim impreuna dar ne vedem cat de des se poate.
Acuma am sa ajung la punctu culminant.
Sambata seara am mers la ea, sta la 500 km de mine.
In timp ce ne plimbam prin oras am inceput sa avem unele discutii moment in care a inceput sa urle si sa faca ca toti dracii, numa nu se mai oprea.
In momentu ala la nervi am inceput sa urlu si eu, dar fara sa o jignesc sau sa ii vb ei urat, ea a inceput sa planga si sa ma faca cum ii vine la gura.
Am dus-o acasa, ea a urcat sus iar eu am mai ramas jos, am zis ca se calmeaza dupa care o sa urc sus si eu.
Cand am urcat sus a inceput din nou sa urle si sa imi zica sa plec "dracului" de acolo sa ies afara, acolo se mai aflau inca 5 persoane, prieteni de ai ei.
Deci practic m-a dat afara din casa.
Va dati seama cum m-am simtit, mai ales ca am condus si 7 ore sa ajung la ea.
Nu am mai vorbit din seara aia, dupa cum bine o stiu asteapta sa ii scriu tot ei.
Repet e foarte orgolioasa si ambitioasa si mereu i-am spus ca trebuie sa se schimbe iar ea imi raspunde ca asa e felu ei si daca o vreau sa o accept exact asa cum este.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Dupa parerea mea, nu e in toate mintile. Are mici probleme. (fara suparare). De ce nu o lasi? Las-o in pace. Cu cat ii creezi mai multe stari de astea, cu atat ii faci mai mult rau. Si, intr-un fel trebuie sa corectez ca nu tu i le faci, ci ea. Adica e genul de persoana care se enerveaza din nimic. E genul de persoana care-si creazi nervi din orice motiv, cu care, greu mai poate fi calmata. Nu suport persoanele genu. Adica. ca si cum tu i-ai da un strop de apa, iar ea in cateva minute, reuseste sa faca din acel strop, un ocean intreg,, ca prin magie". Si e greu sa rezolvi aceasta problema pentru ca daca te duci la ea, vorbiti ce vorbesti si ii spui :,, Uite, nu vrei sa mergem si noi la un psiholog sa?", bineinteles ca o sa se supere, nu o sa inteleaga situatia (ca doar e pentru binele ei si pentru binele relatiei voastre), nu o sa inteleaga si o sa fie ceva gen :,, Aa deci ma faci nebuna, nu?" Si desigur, ca de la asta se enerveaza din ce in ce mai tare, chiar daca incerci sa o potolesti, nu o sa mearga. Pe scurt, inca are are minte de copil mic, nu e suficient de matura sau, are probleme cu capul (mici). Incearca faza cu psihologul, daca reactioneaza cum am zis eu, atunci zii papa. Sunt sigur ca tu normal esti o persoana mai calma decat ea, care reuseste sa se calmeze si care nu se enerveaza asa de usor. Daca e asa, atunci nu-ti place latura asta a ei. Daca o sa se mai supere pe tine, dintr-un motiv, si o sa-ti zica ceva de genu' ca te vrea inapoi, atunci ar fi cel mai bun moment sa-i spui,, daca vrei ca relatia noastra sa continue si sa fie totul bine, atunci... (ii zici ce te deranjeaza la ea, vezi tu cum formulezi ). Mult noroc.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-o lasi, nu esti doctor sa trebuiasca sa ai de-a face cu crize d-astea de epilepsie laughing

| sabin89 a răspuns:

Tu esti normal la cap? Nu gasesti o fata cumsecade in zona unde locuiesti? Aia sta si la 500 de km, zbiara si ca o apucata, mai sta si cu cinci prieteni in casa...ce-i cu tine?

| Cthulhu16 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te desparti de ea. Mi se pare o fata destul de enervanta daca face genul asta de ''circuri'' din nimic. Avand in vedere ca te-a dat afara din casa de fata cu prietenii ei dupa ce ai condus atat de mult si asteapta ca tu sa o impanci, eu as spune ca nu merita. Din tot ce ai spus cred ca tu esti o persoana linistita si nu vad rostul unei relatii pline de certuri. Oricum acesta e doar un sfat din partea unei persoane care nu va cunoaste pe niciunul dintre voi, deci, in primul rand trebuie sa te gandesti la sentimentele tale fata de ea.