| AnneIsHere a întrebat:

Am sa va spun povstea mea... Totul incepe cand jucam fotbal cu o alta clasa.Eu eram portarul si a trecut pe langa mine un baiat super dragut :X.De atunci l-am mai vazut de vreo 2 ori.Vineri pe 6 aprilie, am mers cu clasa mea in clasa lui.Acolo le-am spus colegelor mele ca-l plac...O fata s-a dus la el sa-i zica da eu am tras-o repede! Dupa ore mai eram cu vreo 4 fete si vorbeam cat de dragut este (si le il placeau). Dupa vacanta de Paste, colegele mele tipau peste tot ca-l plac pe acel baiat (colegi mei ii sunt prieteni apropiati). Deci pe scurt aflase toata clasa.O colega s-a dus sa-l intrebe daca ma place si el a spus"DA" (dar, nu stiu daca mi-a zis adevarul fata aia).S-a mai dus fata aia de inca 3 ori si mi-a zis ca el vrea sa ne intalnim in curte scolii.Am venit cu catoiva baieti si cateva fete din clasa.A trecut as pe langa mine si mi-au zis colegii ca el a zis acum ca-l doare undeva ca-l plac.Am fugit de-acolo sa nu ma mai fac de rusine.Am aflat ca acel baiat are multe iubite si umbla cu multe fete.De atunci eu nu mai pot iesi afara! Ma fac de rusine toata clasa lui stie! Mircuri am iesit asa afara eram cu colegi la bara, a trecut baiatul ala pe langa mine, si s-a sunat.Pe scari a urcat si el in fata si strigau baietii la mine si la el "uiteti Elena pretenu" " aproape am murit de rusine! Se uita ala la mine si lasam capul in jos de rusine! Acum am vazut pe facebook ( ca i-am dat cerere pe 6 aprielie) ca are o poza cu 2 fete care-l pupa pe obraz! Mor si nici nu mai stiu ce sa cred broken heart

11 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Intrebare: de ce iti place un astfel de baiat daca nici nu a avut curajul sa vina si sa iti spuna el ce parere are despre tine
si cel mai bine ar fi sa ignori tot ce se intampla si atunci cand va vedea ca nu il mai bagi in seama o sa devina interesat
si nu mai lua in seama ce spune lumea...multi dintre ei sunt rautaciosi dar nu trebuie sa ii asculti happy succes

| AnneIsHere explică (pentru AnGeL):

Nu pot iesi afara, deoarece colegii mei tipa la el si fac misto de noi.Si mai si tipa in gura mare!

| AnGeL a răspuns (pentru AnneIsHere):

Daca nu faci pasul asta nu ai cum sa iesi din situatia asta doar daca o lasi sa treaca de la sine ceea ce nu e prea usorwinking

| Yoana a răspuns:

Ai doar 14 ani!batting eyelashes Traieste'ti viata la maxim.winking Nu te mai gandi la el. Pur si simplu nu merita!happy
Ai destul timp sa cunosti alti baieti mult mai de treaba si la fel sau mai frumosi ca el!
Uita`l.

:*:*:*

| AnneIsHere explică (pentru Yoana):

laughing))))))))))))))))))))) Nimeni nu a zis ca am 14 laughing)))))))))))))))))))

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Off.
Nu ţi face griji, din cauza lui.Stai liniştită, aşa se întâmplă mai tot timpul cu băieţii. Băieţii sunt băieţi, fetele sunt fete. Dar pot să 'ţi spun că în primul rând treci printr'o perioadă foarte greu. Vorbind de sentimente. Dar...Ai răbdare. căci "graba strică treaba". schimbările mari se fac prin paşi mărunţi.Nu fii dezamăgită de el, până la urmă toţi vom fii la sfârşit cu sufletul nostru pereche.Toată lumea va avea parte de iubire. Doar că unii deja şi'au găsit iubirea, şi alţii urmează să o găsească. Trebuie să fim răbdători, să nu ne grăbim, sau să acționăm în pripă. Deoarece graba strică treaba.Trebuie să fim pregătiţi pentru că nu ştim niciodată ce se va întâmpla şi peste cine vom da mâine, azi sau poimâine.big grin. Un lucru e sigur: nu poţi şi nici nu trebuie să încerci să uiţi trecutul, trebuie doar să te împaci cu el, să-l accepţi şi să continui să mergi mai departe în viaţă, fără resentimente.Şi cu capul sus. Nu fii tristă undeva, cândva îţi vei găsii şi tu iubirea love struck. happy

| eXpreSSss a răspuns:

De ce iti mai bati capul cu asta? Doamneee la 14 ani, off cata iubire laughing. Eu zic sa iti vezi de treaba si de copilarie ca e mult mai bine, o sa vina si momentul tau in care vei cunoaste un baiat si tot atunci vei intelege mult mai bine situatia. Acum treaba ta, daca tu inca mai doresti sa il cunoasti... incearca.

| xDeeDee8D a răspuns:

Buna. happy Da cred ca stiu cum te simti... am fost odata la un parc si a venit un baiat dragut de la scoala, si eram cu o fata si peste vreo 2 zile i-am spus acelei fete ca imi place de el si ea i-a spus la toata clasa si acum baiatul ala stie sad. Am procedat astfel:
L-am ignorat, cand trecea pe langa mine nu ma uitam la el sau vb-eam cu fetele... sau alte chesti happy sI Acum a inceput sa ii placa de mine blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena din constanta care ai stat in suceava, ai 11 ani si joci fotbal?

| Ahead a răspuns:

Sfat: incearca sa asezi scrisul mai frumos in pagina daca vrei mai multe raspunsuri.

Bafta!

| christiandification a răspuns:

Bai comportate si tu ca un superstar, fara sa-ti pede de aceste lucruri.Fii un om indiferent, ia totul in gluma si va fi bine.Mie imi plac fetele care sunt sensibile, dar care in acelasi timp sunt dure, de neinvins. Sper ca te-am ajutat!