| Marianaawrtey5 a întrebat:

Imi place de un baiat din autobuz si nu stiu daca si-a dat seama sau daca si el ma place. Azi dupa ce am zambit la el in autobuz si l-am privit in ochi a venit pe hol si s-a uitat la mine in pauza si apoi in curtea scolii statea pe banca cu baietii si eu am trecut pe langa sa imi iau ceva de la magazin si cand eram in magazin a intrat si el si statea langa mine, dar mi-a fost rusine sa il mai privesc si atunci. Sunt in clasa a 11-a el e a 9-a.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Interesant, una din cazurile rare cand o fata place un baiat mai mic laughing
Normal ca ii esti simpatica dar nu poti spune ca el te iubeste sau tu il iubesti, ca sa ajungi la acest sentiment trebuie sa va cunoasteti mai intai.
Cred ca acum toti au facebook, cere-i facebook-ul, vorbiti de subiecte fara sens etc... dupa vorbiti sa va intalniti si asta e.

| neutrino a răspuns:

Mergi mai des cu autobuzul si intra mai des in magazine, asta pana cand el va mai creste. De placut, normal ca te place, baietii copii sunt mereu impresionati de fetele cu forme.

| Quassaar a răspuns:

Hehe...ce frumos! Îmi aduci aminte de anii de liceu când ma simțeam îndrăgostit de colegele din anii mai mari. Probabil ca la fel ca si in cazul meu, colegul tau nu are suficient curaj sa intre in vorba cu tine pentru ca ești cu aproape 2 ani mai mare decat el. Daca îți place de el, incurajaza-l tu cu un salut, un zâmbet, încearcă sa intri in vorba cu el si vezi care este reacția lui. El sigur visează la tine dintr-un fel sau altul. Succes!

| az123 a răspuns:

Este ceva normal sa ai sentimente fata de cineva, important este insa sa nu dai gres, esti de acord? Deoarece consecintele pot fi durere si dezamagire. Cred ca aici poti gasi unele informatii utile, care le-au fost de folos multor tineri sa se inteleaga pe ei insisi si cit de potrivita poate fi si persoana de care are sentimente.
http://www.jw.org/......intalniri/
http://www.jw.org/......-potrivit/