| dragutza a întrebat:

Va rog ajutor, help! am nevoie de parerile voastre! imi place de un baiat din clasa mea, e blond si are ochii verzi, e cel mai dragut baiat pe care l-am vazut in viata mea! anul trecut ma tachina si pe mine si pe prietena mea, anul asta s-a mai cumintit, ma mai place sau nu? (anul trecut eu eram noua in clasa si nu eram asa de apropiata de colegi, la inceput. dar m-am integrat!)voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| dragutza explică:

Dau fundita celui/celei care ma lamureste(cu detalii)!

| dragutza explică:

Spyceygirl, cred ca ai dreptate in legatura ca voi cunoaste alt baiat pe care il voi numi"cel mai dragut baiat din viata mea"!happy

| MisterKat a răspuns:

Cum zicea si smileyface,"cine se cearta se iubeste" laughing Serios, acum!happy Fa ceea ce inima ta iti spune! Succes!

| spyceygirl a răspuns:

Ehhh l-a inceput te tachina deoarece erai noua, si probabil te-a vazutmai draguta sia incercat sa se dea cu "binisorul" pe langa tine... te priveste intens? daca te priveste intens inseamna ca te place, daca nu inseamna ca ii esti ca si o colega. dar pentru ca tot iti place de el si chiar daca nu te priveste in ochi cu insistenta nu te lasa... ujita-te tu la el, vorbeste cu el in pauze...intreba-l daca si-a facut tema la "X" materie si daca vrea sa ti-o imprumute. daca e amabil cu tine, se poarte atent, grijuliu e clar ca simte ceva pentru tine.referitor la ceea ce ai spus "ce e cel mai dragut baiat pe care l-am vazut in viata mea", ti s0a terminat viata? mai ai multi ani inainet sa cunosti si alti baieti, si cand iar o sa apara fluturasii in stomacelul tau iar ai sa zici ca e cel mai frumos, cel mai cel, iar pe acesta ai sa il uiti."in viata taA"...bafta!batting eyelashes

| mrproffesor a răspuns:

Poate tea placut ca prietena dar din cate inteleg nu tea placut niciodata ca pe o fata vezi mai intai daca tea placut vreodata(love)

| smileyface_4718 a răspuns:

Pai si tachinarea este un semn ca te place! Dar trebuie sa vezi din comportamentul lui, daca este diferit cu tine. Tu trebuie din instict sa-ti dai seama daca te placa macar putin. Vezi, daca te uiti mai insistent la el si va intersectati privirile iti zambeste, daca se comporta frumos cu tine, daca iti mai face cu ochiul, daca se uita la tine, toate sunt semne. Dar tu trebuie sa fi naturala, sa te porti frumos atat cu el cat si cu colegii, si sa incerci sa-l faci sa-ti castige increderea.
Un sfat:Nu-l grabi, ca graba strica treaba.
O luati incet incet, si o sa va dati seama pe parcurs daca iese ceva mai mult de o prietenie intre colegi.
Succes! kiss

| cristina21 a răspuns:

Sigur te place... dar asteapta sa faci si tu un pas...cu toate ca relatiile cu colegi de clasa sunt ma dificile dar cine stie poate tu ai mai mult noroc... daca crezi ca iti place cu adevarat merita sa incerci daca nu e mai bine sa fiti doar buni prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar sa-i vezi ochii ia verzi mai de aproape, mmmm, da te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei detalii la ce?