| UnkownHD a întrebat:

Am si eu cateva intrebari.
Este mic/mediu un penis de aproape 15cm la varsta de 15+ ani?
De la ce varsta creste penisul? Gen la mine au fost cativa ani in care s-a marit / ingrosat iar dupa a ramas asa, aproape cum este acum, sau de la varsta de 16 ani incepe sa "creasca"?

Dau funda la cel mai bun raspuns, nu vreau raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea penisului tau este cat se poate de normal fiindca se situeaza ca si lungime peste lungimea medie statistica cu circa 2-3 cm. Inurma studiilor si a cercetarilor efectiuate a reiesit ca in majoritatea cazurilor dezvoltarea penisului se incheie si se definitiveaza in jurul varstei de 16 ani. Dezvoltarea poate sa continue dupa varsta de16 ani, numai/doar in cazurile in care dezvoltarea fizica a baiatului respectiv a fost mai lenta/inceata si intarziata din cauza unei pubertati prelungite/intarziate sau a intrarii intarziate in adolescenta, situatii in care dezvoltarea penisului se poate prelungi cu 1-2 ani pana catre varsta de 18 ani. Multa sanatate! Citeste urmatorul material pentru a te convinge : http://unica.md/......e-penisul/

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

De pe la 13-14 ani creste penisul pana pe la 19-20 de ani, la 15+ ani e destul de ok 15 cm.