| UnkownHD a întrebat:

Sall, am si eu cateva intrebari.

Care este lungimea medie a penisului la varsta de 15 ani?
Este posibil ca la 16 ani sa ai un penis de 23cm?
Pana la ce varsta iti creste penisul si de la ce varsta incepe sa creasca mai mult?

Dau funda celui care are un raspuns mai bun, cine nu stie mai bine sa nu raspunda big grin

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Fiindca pana in prezent NU s-a realizat in nici-o tara vreo statistica privind lungimea penisului pe diferite segmente de varsta, reiese ca NU se poate oferi un raspuns cert, exact, nici macar orientativ in privinta primei intrebari. 2. ) Raspunsul corect la a 2-a intrebare este : bineinteles ca DA, fiindca in realitate exista barbati (nu foarte multi) care sunt dotati cu penisuri de-a dreptul IMENSE sau GIGANTICE a caror lungime se incadreaza intre 24 cm si 30 cm. Chiar si in tara noastra sunt multi barbati superdotati atat in randul ''vedetelor'' din showbiz cat si printre fotbalisti. 3. ) In cazul majoritatii barbatilor a caror dezvoltare fizica se desfasoara NORMAL, s-a constatat ca d.p.d.v. atat medical cat si evolutiv, dezvoltarea si maturizarea organului genital se definitiveaza in jurul varstei de 16 ani, dar sunt si cazuri in care aceasta varsta se poate extinzande pana spre varsta de 17 ani. Dezvoltarea accelerata in lungime a penisului, se produce de regula in segmental de varsta cuprins intre 13 si 16 ani. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil sa ai 23 cm daca il masori incepand cu anusul

| Emilian65 a răspuns:

La 16 ani, este cam mare de 23 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeşte aici:"...8665.html" sau aici "m.sfatulmedicului.ro/comunitate/disfunctii-sexuale-masculine/marimea-penisului-la-15-ani_48108".

Răspuns utilizator avertizat