| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi!happy Cunosc o fata de la mine din liceu, ne cunoastem cam de o saptamana si ceva. Ne intelegem foarte bine, radem, glumimhappy! Eu am inceput sa o plac si chiar simt ceva pentru easad! Dar nu stiu daca si ea ma placethinking! Si deci va rog sa imi spuneti sfatul vostru! Sa ii spunI don't know sau sa mai astept! Va rog fara raspunsuri urate si dau funda celui care mi-a dat un sfat bun! happy

Răspuns Câştigător
| Criss003 a răspuns:

In primul rand se uita la tine ca si cum nu ar mai vedea altceva, iar cand tu o observi se preface preocupata.E mereu happy cand esti cu ea si chiar cand e cu prietenele ei.De obicei se in pauze sa vada daca o privesti.Si clar se vede in ochii ei daca te iubeste...
De multe ori fetele nu arata ceea ce gandesc, daca te priveste, asta inca nu inseamna ca te place o rezolvare ar fi sa fii tu mai hotarat, ca un adevarat barbat! Sa vorbesti cu ea, sa te interesezi de tot ce-i place, comunicarea sigur te va ajuta s-o descoperi si sa intelegi singur ce gandeste ea! dar varianta sa o intrebi simplu daca te place, cred ca nu e prea reusita, caci nimeni nu-ti va spune asa deodata
Exista mai multe moduri de a-ti da seama ca o fata te place...De obicei fetele sunt tare curioase si gasesc multe metode in care tu sa-ti dai seama ca te place sau ca o placi.Conteaza sa ai si tu curaj! Asa ca iti urez succes!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Eu zic sa te grabesti putin ca sa nu ti-o ia altcineva, dupa roaga un prieten de incredere sa o intrebe daca te place, si daca da, ei de aici nu mai trebuie sa-ti mai zic ce sa faci, sunt sigura ca tu stiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu grabi lucrurile va cunoasteti de putin timp lasa timpul sa decica. Doar petreceti cat mai mult timp impreuna fi alaturi de ea asa poate si ea simte la fel

| JulyStorm a răspuns:

Ce ai de pierdut? Incearca, inainte sa ti-o sufle altul mai indraznet!

| tzus a răspuns:

Eu zic sa mai astepti si sa nu-ti faci iluzii multe ca sa nu fi dezamagit (asta daca se va intampla)..de o saptamana si ceva nu prea poti sa spui ca o cunosti bine, poate mai incolo ai sa vezi la ea ceva care nu-ti place, si atunci poti spune daca iar vrei sa ai ceva cu ea sau nu, daca o vrei asa cu defectele ei. eu zic sa mai astepti

| RzVq a răspuns:

E destul de dificil cum ai zis si tu ai 2 variante :
1. Sa ii spui si sa ai noroc sa simta acelasi lucru pentru tine ce simti si tu pentru ea sau sa te considere un prieten/tovarasi/amic si sa te refuze.
2. Poti astepta sa vezi daca simte ceva pentru tine.
Ps:sincer eu asi merge pe prima varianta pentru ca asa poti afla concret iti poti pierde timpul degeaba sperand si poate nu reusesti nimic acum tu faci cum vrei!

| vicky18 a răspuns:

Cand esti 100% sigur ca o placi spune-i, s-ar putea ca sentimentul sa fie reciproc, dar nu ai de unde sa stii daca nu vorbesti cu ea lucru asta! Good Luckwinking