| didu73 a întrebat:

Hei.buna TPU. am nevoie de cateva sfaturi. iata problema mea :acum sunt la liceu si am colegi noi. am un coleg noi in clasa de care a inceput sa imi placa, nu stiu daca ma place si el. uneoriobserv case uita la mine.ne intelegem destul de bine adica radem glumim(cand suntem in gasca de prieteni ).intr-o discutie cu o prietena am ajuns la subiectul dragoste iar ea la un momendat mi-a spus ca nu e bine sa te indragostesti de colegi de clasa. nu inteleg ce a avrut sa zica. ajutor. mie chiar imi place de el ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| malina1 a răspuns:

Eu zic ca nu nimic rau sa te indragostesti de cologe din clasa.eu de ex sunt foarte indragostita de un coleg de clasa iar relatia merge bine.doar ca noi ne axam pe ideea,, cu cat mai putine persoane stiu de relatia noastra cu atat dureaza mai mult,, iar daca tu esti indragostita de el si el de tine ar trebui sa fiti impreuna.doar ca ar trebui sa fiti mai discreti. sper ca te-am ajutat. funda?

5 răspunsuri:
| MariTePoopa33 a răspuns:

Nu o asculta! este bine sa te intalnesti cu colegii de clasa, si ca-sa nu fi proasta asigurate ca si el te place, incearca sa vorbesti cu el intre 4 ochi si intreaba-l ce ii place. daca aveti chestii in comun, incearca sa pornesti o relatie, daca nu, stai in banca ta si pune ochiul pe altul :d

funda?

| Vdragos100 a răspuns:

Gandeste-te... Dc nu e bine sa te indragostesti de colegii de clasa?
Eu unul nu am gasit niciun motiv asa ca mai discuta cu prietena ta despre acest subiect...
Si apropo continua sa vorbesti cu baiatul acela! bafta!

| Gaspar_Nicu_1979 a răspuns:

Baga-te pe intereshappy.e geloasa fatalaughing)

| didu73 explică (pentru Gaspar_Nicu_1979):

Chestia e ca nu i-am spus ca imi place acel baiat

| Auu_Mimy_1998 a răspuns:

Da. Asa e. E putin ciudat sa fii cu un coleg de clasa, dar daca tie iti place de el si lui de tine nu inteleg care-i problema... explica-i prietenei tale ca tie chiar iti place de el si ca nu conteaza daca e in clasa cu tinewinking. Bafta happy