| Andrei1811 a întrebat:

am si eu o dilema in dragoste, sunt indragostit de o colega de clasa si ea aseara mi-a trimis ceva de horoscop, prin care zicea ca zodiile noastre formeaza un cuplu ideal, dar cand suntem la scoala de la un timp, ma ignora, cred ca de la momentul cand si-a dat seama ca o plac, de atunci ma ignora si tot sta cu altcineva numa ca sa nu stea cu mine si sa ma faca gelos si reuseste. Ce sa cred, ma vrea? Isi bate joc de mine?

PS: Eu nu i-am spus in fata ce simt pentru ea, ca sunt 75% sigut ca nu ma vrea.

Va rog un sfat, ce sa fac si ce credeti voi ca face fata aia cu mine, chiar isi bate joc de sentimentele mele?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ti-a raspuns la declaratia ta expusa in mod direct inseamna ca ori nu ai fost suficient de convingator sau ca intr-adevar nu este interesat de persoana ta. O mai poti intreba inca o data, pentru ultima oara si in functie de reactia ei ai sa-ti dai seama in ce mod urmeaza sa actionezi si cum sa reactionezi. Succes.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu spune in cazul tau sa o ignori la fel. Vorbesti cu alte fete, pe ea o ignori si in momentul cand nu se asteapta BUUUM, o chemi la un date!

| Alexandrea a răspuns:

Ceao, Andrei! Cre'ca fata te-a bagat in 'friendzone'. Probabil ca ea voia doar sa se 'joace' cu tine si nu se gandea ca se va ajunge atat de departe. Acum nu isi petrece atat de mult timp cu tine pentru ca, probabil, ea crede ca daca face asta, va repara ce a facut si tu vei reusii sa treci peste faptul ca te vrea doar ca amic.
Varianta a doua ar fi ca ai zis ceva ce a deranjat-o si astfel vrea sa iti arate ca ai gresit.
Nu stiu cu exactitate ce e intre voi, dar avand in vedere ca sunt fata, am zis ceea ce am crezut. Dar asta nu inseamna ca e asa. Doar ea stie cu adevarat ce simte si pentru cine simte ceva.
O seara frumoasa! :-)