| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 7a NU SUNT REPETENT doar ca m-am dus la scoala la 8 ani, bun am o colega de care imi place foarte mult si cred ca si ea ma place putin, azi la ora de educatie civica m-a intrebat doamna prof. daca am surori / frati eu am spus NU si ea a zis catre mine CUM NU ai? si am zis eu pe cine si a zis ea pe mine, bun eu stateam langa ea pentru ca 3 colegii lipseau, eu sunt cam gras pentru ca mi-am rupt piciorul anul trecut si nu am mai slabit... si nu stiu ce sa fac, daca o intreb daca vrea sa stea cu mine, ca o plac etc... poate va spune la un coleg Raul si ala isi va bate joc de mine mult timp, nici eu nu stiu ce sa fac sunt intr-o dilema

6 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Simplu spune-i ca e draguta si ca ti-ar place sa stati impreuna pentru inceput.
NU o speria de la inceput.
Apoi prin gesturi simple dar constructive (adica pleci de la ceva sa ajungi undeva) arata-i (nu ii spune direct ) ca iti place de ea.
Cauta sa ii oferi pentru inceput o ciocolata la pauza adusa de acasa special pentru ea. Oferai o mica surpriza, fa-o sa petreaca cat mai mult timp cu tine.
Cand stati de vorba cauta sa iti plimbi usor mana pe mana ei (pe brat in partea de sus, ca acolo o va speria cel mai putin) vezi daca iti va raspunde la gest.
Fa mici glume si incearca sa o strangi la piept din orice gluma va face ea.
Cum se spune pe romaneste "baga mana in ea". dar ai grija sa nu te misti prea lent ca apoi te va vedea ca pe un frate.
Cand vine vorba sa ii multumesti pentru ceva cauta sa o tii de mana si sa o saruti pe obraz, chiar in clasa, cu siguranta nu te va vedea nimeni.
Oferai ocazii sa iti raspunda la gesturile tale, dar ai grja sa se simta in largul ei, ori cand nu sunt restuul atenti, ori cand sunteti doar voi 2.
Nu cauta sa o tarasti undeva, fetele se sperie repede.

Mult succes si nu uita sa ne spui si noua cum a iesit.

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

In niciun caz nu te place poate va intelegeti mai bine uneori si nu inteleg cu faza eu sunt mai gras pentru ca mi-am rupt piciorul in fine sa revenim cand ti-a spus faza cu sora nu inseamna ca te place

| Marius444 a răspuns:

Si crezi ca ne intere ca la 14 ani esti pe a 7-a si mai ales ca nu esti repetent?

| R1pstar a răspuns (pentru Marius444):

MI SA antamplat si mie o sa stii ce o sa faci la momentul potrivit crede-ma dar eu spun sa-i spui

| R1pstar a răspuns:

Men si mie mi sa antamplat la fel cu o faca cu numele Patricia, dar mai bine nu-i spun dar spun sa nu te iei dupa mine ce drebuie sa faci o sa stii cand o sa vina momentul

| An0n1MwS a răspuns:

Pana atunci incearca sa te intelegi mai bine cu ea. Dupa fa-ti curajwinking gandeste-te cum ar fi sa stai cu eawinking dupa o s-o intrebi daca vrei ''ca visele alea'' sa devina realitatewinking. [pe scurt intreab-o cu curaj]