| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.

Am și eu o întrebare care vine cu mai multe chestii pe lângă ea.

Nu cred ca va mai amintiți dar eu sunt băiatul ala care s-a dus în India după ce am vorbit cu o fată de acolo pe Instagram.(Posibil ca unii dintre voi sa va amintiți. am zis ca vin cu păreri de acolo)

Bun deci o sa încep cu 5 chestii:

1.Am fost în India și totul a mers cât de cât okk..nu am venit acasă bolnavi sau tăiați.
2.Cu fata acea a decurs totul foarte bine.m-am înțeles de minune.e chiar mai tare în viața reala????
3.Despre India am de spus ceva..Foarte multa mizerie. oamenii s-ar pe noi sa ne vândă chestii. abia scăpăm de ei.în rest e ok.
4.In Octombrie plănuiesc sa ma duc iar în India și sa sau 3 săptămâni. iar dacă totul o sa decurgă bine ma gândeam sa o cer în căsătorie pe acea fată...(am fost primit foarte ok. familia ei e foarte de treabă.
5.Ce nu știam eu e ca acea femeie era chiar destul de cunoscuta pe acolo..chiar dacă era model amator..am rămas puțin mirat.

Întrebare mea este: Ma arunc cam tare cu chestia asta? cu căsătoria.

Dacă vreți sa plecați în India trebuie sa știți câteva chestii:

Chestii bune:
-mâncare de la hotel sau de la restaurante e chiar foarte bună și curată(nu mâncați de pe strada. oamenii amesteca mâncarea cu mana goala..pana la antebraț.)
-Puteți vizita liniștiți:Mumbai, New Delhi și Marele Tempul de acolo. unde se servește mâncare gratis în fiecare zi..indiferent de religie..etnie,culoare etc. aveți ce face și ce vedea.

Chestii mai puțin bune/rele:

-Trebuie sa stai aproape 1 zi sa cumperi o cartela cu 32gb...o sa va ceara multe date.e mai complicat..si testați cartela înainte. dacă merge ii plătiți. acolo asa se face.
-Cand treceam pe strada un bătrân ne.a dat cel mai bun sfat pe care sa l aplicam în Zonele foarte populate si în general in Mumbai.(țineți ghiozdanele în față pentru ca se fura foarte mult..foarte ff mult)
-Nu mâncați street food..sau orice se vinde prin,, piață" mai ales carne.(noi am avut și un ghid 2zile)
-Dacă vin oamenii la voi și va dau accesorii și spun ca sunt gratis sa nu le luați..pt ca după o sa va ceara sa le plătiți și dacă nu o faceți.o sa iasă scandal.(asta tot ghidul ne a spus-o)

Cam asta a fost experienta mea în India. sper sa învățați ceva din ce v.am spus aici..si sa știți ca acolo sărăcia domina..mai ales în sate.

Posibil sa fi făcut câteva greșeli gramaticale dar nu mai stau sa corectez..ma pregătesc sa plec afara cu prietenii.

O sa dau funda celui mai bun raspuns pentru întrebarea mea..si o sa citesc tot ce scrieți pe aici..ca poate va mai amintiri unii dintre voi.

Salut.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar te asteptam cu experinta din India.
Ma bucur ca v-ati intors sanatosi cu totii!
Nu te grabii cu insuratoarea ca nu o cunsoti inca nici pe indianca si nici familia ei.
Trebuie sa stii ca sunt lipiti pamantului si nu m-ar mira ca ai ei sa fii imprumutat diverse lucruri de pe la altii, ca sa te impersioneze.
Odata ce te insori cu o indianca ai responsabilitatea parintilor ei si a familionului, ca altfel vin peste tine si vei deveni "sclavul" care munceste sa-i intretina pe toti.
Nu te grabii... doar mergi si cunoaste femeia aia, ca nu ai descoperit inca adevarul despre ea si familia ei.
Trebuie sa recunoasc ca indienii sunt o natie teribil de smechera, sunt mult mai inteligenti ca alte popoare, dar sunt extrem de mincinosi, lenesi si parsivi.

| Andrei96gggh a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru tot..acum am văzut cu ochii mei de ce trebuie sa mănânc la hotel sau la un restaurant..despre chestia cu însurătoare o sa ma mai gândesc. încerc sa mai cunosc acea fată și o sa vad pe mai departe...

Mulțumesc încă odată.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Funny ca ai fost acolo si ai dat funda unui raspuns cu stereotipuri rasiste. Ce varsta spuneai tu ca ai? Suntem totusi in 2023, nu in 1800 cand o cereai in casatorie dupa 2 intalniri.Zau asa, te cred ca e frumos ce simti acum dar si cand se dizolva norisorul roz specific la inceputul oricarei relatii, te va lovi realitatea din plin.Ai grija si fii cu capul pe umeri.

| Sistemulxxl a răspuns:

Vezi ca dealerul nu are marfa buna. Ai fost in Ferentari.