| Iacob_Eduard_1992 a întrebat:

daca mie imi place de o fata si iei ii place de mine si mie imi este rusine sa actionez ce pot face ca sa prind curaj? FUNDA :* Am 13 ani :*

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna iacob.
gandeste.te ca nu ai ce pierde daca vb cu ea.ori o castigi ori mai cauti si o vei gasi pe cea potrivita...dar daca tot ai spus ca si ea t eplace atunci"actioneaza"...eu,sincer ador baietii mai timizi pentru ca imi place foarte mult inocenta lor si poate asta va aprecia si prietena ta.
pentru inceput incearca sa vb cat mai mult cu ea sa.i arati mai subtil ca o placi si apoi cere.i sa fiti impreuna"daca nu risti nu castigi".ai incredere, va vi totul foarte bine(apropo imi place foasrte mult numele taubig grin)
iti doresc din suflet multa bafta si sa ai grija de tine si de ea.sa aveti grija unul de celalalt si sa aveti parte de cea mai frumoasa poveste de iubire
pupici

| Uraniu a răspuns (pentru dafy):

Da, dar nu toate fetele au mentalitatea ta happy. De exemplu luna trecuta prietena mea s-a despartit de mine pentru ca... zice ea eram timid.

9 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabig grin...pai incearca sa iti faci mai mult curaj,nu ai de ce sa iti faci griji,s-au sa iti fie teama de ceva,pentru ca nu ai de ce mai ales daca spui ca si ea te placehee hee.Ai putea sa ii faci mici complimente,sa ii zambesti, sa o inviti la o plimbare undeva si acolo ai putea sa o intrebi daca vrea sa fie cu tinehappy.
Asa ca bafta, lasa rusine si treci la treabahee hee
Iti tin pumniihappy

| andreea_3169 a răspuns:

Sa astepti sa mai cresti un pic nu crezi ca e mai devreme?

| Flydream a răspuns:

Nu trebuie numaidecat sa-i spui ca o placi de la prima convorbire.Incearca sa interactionezi cu ea,sa vorbiti diferite lucruri, care nu sunt legate de dragoste. Odata cu trecerea timpului, amicitia voastra se va transforma in iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ealove struck si spune-i:X tongue sau skriei un biletel mai romantic:X

| eutunoilafilm a răspuns:

Rusine?laughing
Eu am 12 ani si ma dau si la alea de a 8 a
Prinde frate curaj.
Cuceresti-o

| Dragoshel a răspuns (pentru eutunoilafilm):

Da sigur cum zici uh...

| iToxic a răspuns:

Daca ti-e asa de rusine poti sa ii dai un mesaj prin care sa ii zici, sa ii zici pe mess sau daca e din clasa cu tine sa ii lasi un biletel in banca. Dar daca stii ca si ea te place nu are de ce sa iti fie rusine. imbarbateaza-te si du-te la ea si spune-i cu siguranta va accepta. Succes :*.

| MikyBaa a răspuns:

Gandeste-te asa dac nu prinzi curaj prinde altu si o pierzi
deci puii mei prinde repede curaj si sarut-o...nimic nu poate spune mai bine te iubesc decat un sarut...stiu ce spunbig grin