| yoshmenarul a întrebat:

Am si eu o intrebare.Joi seara am facut dragoste cu iubita mea si dupa 1 zi a inceput sa ii curga sange din vagin.Mentionez ca nu a fost pentru prima data si ca ciclul ii trecuse in urma cu 2 saptamani! Oare din ce cauza ii curge sange?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil are o rana pe colul uterin. sangerarea dupa contact sexual este cel mai mare semnal de alarma privind sanatatea genitala a femeii si impune vizita la ginecolog imediat (in timpul sangerarii sau cat de repede se poate) pentru a gasi sursa sangerari si a face, eventual, biopsie daca aceasta se gaseste pe colul uterin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o infecţie sau sau o rană ( pe peretele vaginal sau pe col ) - pentru care TREBUIE să meargă la un control ginecologic!

Sau, e posibil ca sângerarea respectivă să NU aibă legătură cu actul sexual.
La unele fete/femei apare ( uneori ) o sângerare ( sau spoting/picuri ) în perioada ovulaţiei - e posibil să fie acceaşi cauză şi la prietena ta.

Oricum, ar fi INDICAT un control ginecologic!

Toate cele bune.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu ea la un ginecoloc el este singurul in masura sa isi dea cu parerea si sa zica ce fel de tratament ii trebuie

| alexandra932323 a răspuns:

E insarcinata! Ai belit-o ****

| ChocolattexD a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..sigur nu a fost pentru prima data? Oricum, ar fi bine sa mergeti la un ginecolog sa vedeti care ar fi problema, el va poate spune sigur.Bafta si aveti grija!