| Elena123456 a întrebat:

Am si eu o problema: am ciclul extrem de neregulat, mi-a intarziat data trecuta 2 luni si imi trecuse menstruatia de 2 saptamani, iar acum m-am trezit ca imi curge din nou sange? care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand ti-a venit prima data ciclul? Presupun ca nu de mai mult de 2-3 ani. Daca este asa, atunci fa un tratament cu ceai de coada soricelului, timp de 1 luna bei 1 cana de ceai inainte de prima masa din zi, faci o pauza de 2-3 luni si mai repeti tratamentul, apoi mai repeti tratamentul la un interval mai mare de timp. Insa daca tu ai ciclu de mai multa vreme ar fi bine sa vorbesti cu un medic ginecolog.

| Onutzyk a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme, daca spui ca il ai neregulat.
Daca o sa se mai intample, du-te la ginecolog.
Acum, insa, nu cred ca ai nimic.

Bafta!

fundita? :*

| aliyna a răspuns:

Nu cred ca e menstruatia, chiar daca iti vine neregulat, cel mai bine e sa mergi la ginecolog cat mai repede.

| HaiHui4Ever a răspuns:

Mergi la ginecolog. In functie de varsta ta iti va da cele mai bune sfaturi

| biiiabyby a răspuns:

Hmm, du-te la un ginecolog. Si eu l-am avut neregulat, imi venea de 2 ori pe luna. Dar nu aeam nimic. Mi-a zis ca am dereglari hormonale. [Daca esti la inceput, nu e nimic grav.]