| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de viata sexuala. Sunt baiat.
Daca o bag prima data de 2-3 ori pentru a ma dezvirgina si dupa imi pun prezervativ, exista riscul de a o lasa gravida cand o bag de 2-3 ori?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor folosirea termenului de dezvirginare este improprie deoarece prin insasi intretinerea actului sexual se produce/se intelege ca si-a inceput viata sexuala si din acel moment el nu mai este virgin psihic si mental. Din moment ce intretii contactul sexual penetrarea vaginului devine un fapt implinit indiferent ca penisul este sau nu protejat prin intermediul unui prezervativ. Chiar de prima data poti sa-ti bagi penisul in vagin de cate ori iti va face placere sau mai bine zis de cate ori vei reusi pana se produce ejacularea, insa cu conditia obligatorie ca sexul respectiv sa fie intretinut intr-o zi care este situat in afara PERIOADEI FERTILE a respectivului ciclu menstrual fiindca intr-un astfel de caz este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Daca sexul va fi intretinut intr-una dintre cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE este foarte posibil sa ai surprize neplacute daca nu vei folosi din prima clipa prezervativul. In concluzie incearca sa eviti pe cat poti/pe cat va fi posibil sa intretii contacte sexuale in zilele perioadei fertile, pentru a nu avea dureri de cap inutile. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Poți s-o bagi și o singură dată și să rămână gravidă.
Și de dezvirginat, te dezvirginezi la fel cu sau fără prezervativ. Simplul fapt că bagi penisul într-un vagin te trece în lumea „bărbaților" din cea a flăcăilor. Și asta indiferent că o faci dezbrăcat la piele sau în costum de neopren (de scafandru), ca să fii protejat pe toată suprafața corpului (de BTS).

| vocea a răspuns:

Daca nu iti dai drumul in ea nu ai cum sa o lasi gavida.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Daca e pentru prima data, foloseste prezervativ.Fiind primul contact sexual, ai putea ejacula si la jumatatea primei penetrari.

| Escopăr a răspuns:

Depinde cât de repede te termini tu, că dacă te termini din 1 tură de băgat, ai lăsat-o gravidă, dacă de 4-5 ori. durează de 4-5 ori. antrenează-te acasă.