| Anutzaelena a întrebat:

am si eu o mare nelamurire si as vrea sa-mi oferiti cateva sfaturi. La inceputul anului am inceput si eu primul an de liceu si imi placea foarte mult de un baiat, cu care nu reuseam sa vorbesc din cauza ca imediat ce ma apropiam de el aveam emotii sinu mai puteam vorbi, inghetam pur si simplu si ma inroseam. Asa ca i-am scris o scrisoare, un mesaj in care i-am marturisit tot ce simt. Acesta nu mi-a raspuns dar s-a jucat o vreme cu mine apoi prietenul lui mi-a spus sa il las in pace.Cu timpul mi-am dat seama ca m-am indragostit si il iubesc cu adevarat mai ales ca el a inceput sa se joace din nou cu mine si mai ales ca suntem in aceeasi clasa si avem si ghinionul de a fi ascultati unul dupa celalat desi nu suntem pe aceeasi pagina sau aceeasi litera. Deci ce sa fac sa insist sau sa incerc sa il uit? majoritatea mi-au spus sa il uit pentru ca nu a avut nicio prietena pana acum desi e frumos si foarte indraznet, curajos si ca nu ar fi pregatit de o relatie. Deci ce ma sfatuiti? dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| laly10994 a răspuns:

Pai cam asa cum zic toti nu te mai gandi la el incearca sa il uiti gasesteti activitati noi cu care sa iti ocupi tpmul si mintea... el doar se joaca cum spui tu nici macar nu a avut bunul simt sa rasp la msj tu chiar dac era un nu. acuma faci cum crezi dar eu cred ca nu merita happy

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Uita-l. Nu te place.

| Lorena7712 a răspuns:

Eu sincer nu cred ca te place si daca nu te place nu are rost. Incearca sa il uiti si sa fiti doar colegi si atat. Nu mai insista; poate deveni sufocant si asa poate nu o sa mai vorbiti nici ca prieteni. Uita-l si traieste-ti viata la maxim. Nu are rost sa iti pierzi timpul cu cine nu merita si el chiar daca e frumos, e clar ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu el!
Funda?puppy dog eyes

| Uraniu a răspuns:

Asculta-ti inima.