| coopilasdulke a întrebat:

Heii TPU! Am o problema cu prietenul meu, problema suna cam asa de vreo 5 ori l`am iertat pentru ca se tot dadea la fete, dupaceea am facut o pauza cu relatia noastra pentru 3 luni. dupa n`am impacat din nou.Totul a mers foarte bine pana acum 2 luni cand a inceput sa fumeze ceea ce mine nu`mi convine deloc.Am incercat sa-l fac sa se potoleaska, dar degeaba.Acum o saptamana iar s`a dat la o panarama. ziceti-mi voi sa-l mai iert sau nu?:OSi mai vreau sa imi mai rasp la o intrebare.Cum sa-l fac sa se lase de fumat? Dau Funda.puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Hey,salut :-)
Problema ta e simpla de rezolvat. El nu merita DELOC atentia ta! Nu a suferit deloc,sau nu a suferit indeajuns sa realizeze cat de mult conteaza el pentru tin, iar el isi bate joc.
In primul rand, personal cred ca e doar atras sexual de tine, nu te iubeste.Probabil te intrebi: De ce spui asta? :-)
Pentru ca atunci cand iubesti. OFERI
Iar cand esti atras de ceva/cineva... VREI
Ce inseamna asta?
Faptul ca tu ai pus intrebarea aici pe TPU dovedeste ca il iubesti si ti la el.
Vrei sa fi iubita pentru ceea ce esti TU?
Faptul ca tu l-ai iertat de atatea ori si te-ai intors la el,la facut sa realizeze faptul ca tie chiar iti place de el,si isi permite astfel sa isi bata joc, stiind ca poate pleca oricand la alta.
El e aventurier se pare, si nu poate sa stea "locului".
FI TU INSUTI. Nu fi ceea ce vrea el sa fi.
1.TU il iubesti pe el, de aceea ai pus intrebarea asta aici sa ceri un sfat.Tu il iubesti de aceea incerci sa faci tot posibilul sa fie bine.ASTA INSEAMNA SA IUBESTI. Ceea ce faci TU.
2.El pleaca de la una la alta,poti sa iti dai si tu seama ca nu si-a batut joc,si nu isi bate joc numai de tine, si alte fete au patit la fel cu el. Nu merita deloc atentia ta. Ai incredere in tine.
Tu orice faci in viata pentru ca TREBUIE sa faci, inseamna ca iti dicteaza altii cum sa iti traiesti viata TA!
Fa doar ce VREI sa faci, ca sa ai doar CE VREI in viata. E si o vorba:
Daca continui sa faci ceea ce faci, vei continua sa primesti ceea ce primesti!
Nu mai lasa pe altii sa isi bata joc de tine, si ai mai multa incredere in tine.Eu sunt sigur ca esti o fata frumoasa,desteapta, si ai toate sansele sa fi asa cum iti doresti tu, daca VREI cu adevarat.si nu te uiti la ce zice gura lumii! Toti vor sa fie la fel. Daca macar putin te imbraci in culori mai deschise, multi se vor uita ciudat la tine, ca nu esti la fel ca ei.Esti asa cum iti doresti tu sa fi, asa cum iti place. Fiecare te vede intr-un mod diferit si nu merita sa iti risipesti energia incercand sa ii multumesti pe toti!
Te rog asculta asta...La capat va vorbii si despre relatii si prietenii.Vei descoperii cine iti e si cine nu prieten adevarat:

http://www.youtube.com/watch?v=BDOEN7866yQ

Iti doresc din tot sufletul o zi superba in continuare si succes in tot ce faci! Daca doresti sa vorbim mai detaliat pe problema asta, da-mi add : star_child2011@yahoo.com

Te pot ajuta, Vreau sa te ajut!
O zi frumoasa

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Tu tot ce ai facut,faci si iti doresti sa faci, vrei sa faci acele lucruri pentru ca stii ca l-ar face fericit intr-o relatie.El crezi ca pleaca de la una la cealalta si te lasa balta, si probabil tot el te critica si incepe cearta, si te inseala mereu pentru ca TE IUBESTE? Pentru ca stie ca asta te face fericita? Tu l-ai insela de fiecare data cand ai ocazia? Nu prea cred.Pentru ca il iubesti! El doar isi bate joc de tine.Nu il lasa sa te foloseasca precum o jucarie.Sa te aiba doar atunci cand are nevoie de tine.L-ai iertat de prea multe ori, acum iarta-l.dar nu ii mai da deloc atentie.Nu merita deloc atentia ta.Si-a batut prea mult joc de tine.Te rog sa realizezi asta!

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu trebuie sa-l ierti, daca tine la tine cat de putin nu se da la alte fete.Ok poate facea o greseala dar nici asta nu era de iertat insa de 5-6 ori :\ lasa-l. nu merita sa suferi pentru prostia lui.Sa te faca de ras.

| Adinel a răspuns:

A facut ceva cu vreo alta fata? Doar se distreaza pe seama lor, stai linistita.Cand il vei prinde intr-o alta relatie atunci chiar nu se mai poate,dar din moment ce el e cu tine nu ai dc sa iti faci griji.E barbat pana la urma, sau baiathappyse da la ele se uita fluiera etc dar nu te inlocuiesc pe tine cu ele. Poate vrea sa se culce cu vreuna daca te respecta pe tine. Daca tie nu ti-a cerut asta inseamna ca, chiar te iubeste si te respecta.Dar ca orice barbat are nevoie de ceva si apeleaza la altele.Nu stiu asta e doar o supozitie.Cat despre fumat, nu stiu. Vorbeste cu el si spune-i ca nu iti place dar sincer daca il iubesti il accepti asa cum e. Daca tot nu iti convine spune-i ca macar in prezenta ta sa nu fumezehappyte pup sper ca te-am ajutat:*:*

| DeeaMarry a răspuns (pentru Adinel):

De ce vrei tu sa il schimbi?!
Asa e el. Fustangiu si fumator.
Tu nu ai de ce sa ii suporti lui flirturile!
L-ai iertat deja de 6 ori... Era destul si o data ca sa te desparti de el! Daca ai macar o urma de mandrie, nu ar mai trebui sa il ierti!

| lauthebest99 a răspuns:

Eu zic sa nu il ierti...nu meritastraight face

| FyllPistruiatu a răspuns:

De fumat nu stiu cum dar nu-l ierta!

| nicoletacoroiu a răspuns:

Odata ce exista intre voi dragoste, merge bine. Daca nu nu-l mai ierta. Cunosc baieti de genu...Isi bat joc de fete.

| Simoniks a răspuns:

Te gandesti ca poate s-a apucat de fumat din cauza ta? sau poate tot din vina ta se da si la altele.El te iubeste daca a cautat sa fie iertat de atatea ori...dar poate nu gaseste alinare si intelegere suficienta de care are nevoie la tine...Iar de fumat omul se apuca de disperare, de nervi etc:*

| yorosalinda1992 a răspuns:

De fumat nu cred ca e solutie depinde de el daca vrea sau nu sa se lase.si in legatura cu alte fete mmm nu stiu ce sa sp daca il ierti de prea multe ori apoi ii intra asta in cap k tu il ierti mereu si nu-i bine incearca sa ii sp ca daca te mai inseala o data s-a terminat fal sa inteleaga ca tu i iubesti dar te deranjeaja mult ca se duce la altele pe de o parte sp ca cam toti baieti daca li se ofera una nu o refuza. daca se intoarce tot la tine inseamna ca tine la tine si te iubeste pe alea doar le foloseste pentru ca nu vrea poate sa crezi daca iti cere tie alcv ca profita de tine sau alcv te respecta si asta e bine dar vb cu el ca te deranjeaja si nu poti sa continui la infinit sal ierti daca te mai inseala cu altelewinking