| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema,adica nu stiu cum sa pun titlul, nu e o problema, e altceva.Sa va povestesc.
Umblu in alta tara la scoala... in Germania.
In luna Martie a venit o unguroaica aici la scoala.E desteapta, e frumoasa, si nu se lasa la nimeni.Stiu si eu limba,vorbesc cu ea.
Cum sa spun, eu, de atunci din luna Martie pana acum am bagat-o la suflet enorm de mult.Nu am mai vazut-o de 3 saptamani, deoarece 2 saptamani am avut vacanta si 1 m-am cerut eu liber, si aceste 3 saptamani, 2 am fost in Romania,si saptamana trecuta am ajuns inapoi =D
Nu stiu cum sa spun,de fiecare data,la scoala,in locuri inchise unde nu prea e nimeni,stau,vorbesc cu ea, o fac sa rad, zambeste.Si la sfarsit,de cate ori ii spun ca "Eu plec acasa", pe ungureasca ii spun, ea isi intinde bratele catre mine si ma imbratiseaza.Problema e ca sunt pus pe ganduri, acum 3 saptamani cand am vazut-o ultima data, statea pe banca gandurata si am intrebat-o ca ce e cu ea.Ea mai umbla la scoala unde se invata lb Germana intr-un oras la 1-2 km unde am invatat si eu anul trecut, acum stiu limba Germana.Cand am intrebat-o ca ce e cu ea,ea mi-a spus "In clasa vecina este un coleg nou,din Turcia, si nu stiu cum sa-i spun ca il plac". Atunci, m-a pus pe ganduri.Mi-am facut sperante 4 luni ca voi fi cu ea, dar n-am reusit. Dupa ce mi-a spus de Turcul ala, m-am mirat tare si cum sa spun..am incercat sa zambesc continuu.Chiar atunci i-am dat un cadou, o ciocolata Tofiffee [mare branza oh go on], si mi-a spus "Ce dragut" si m-a imbratisat.I-am spus acum 2 luni,fix asa "Te iubesc",i-am spus in fata cu curaj,iar ea a ramas pe ganduri,nu mi-a raspuns.
Acum nu stiu ce sa fac,stiu ca e doar o prietenie normala intre noi, dar eu incerc din rasputeri sa o fac fericita, acum 2 luni a fost impreuna cu un coleg de-al meu si el a inselat-o,iar eu ma plimbam cu ea in scoala,si am trecut pe langa colegul meu,apoi el a inceput sa faca figuri si sa vorbeasca urat de ea.Ea i-a spus lui ca eu sunt mai sexy decat el laughing.Iar el iar a inceput sa faca figuri, iar eu eram gata sa-l iau de gat, dar l-am avertizat ca daca se atinge de ea il rastignesc pe acoperisul scolii.Cum sa spun,eu pe fata asta chiar o iubesc,am bagat-o prea mult la suflet,sunt atent cand ii spun ceva,cand fac ceva,gandesc inainte,o apar tot timpul,am grija cu ea,ii dau multa atentie, cateodata o mai si gadil asa, sa simta si ea.Nu vreau sa fac dragoste cu ea sau ceva de genul I don't want to see, asta voi face pe la 16-17 ani, dar macar niste mozoluri i-as da.Nu stiu cum sa o cuceresc,cand aproape zi de zi sunt langa ea si o protejez, pe la inceput nu ma prea imbratisa, doar dupa 2-3 luni a inceput,si cand a facut-o prima data m-am speriat "Wow, chiar ii place de mine?", dar vad ca cu imbratisarea ei mi-am facut sperante.Nu stiu ce sa mai spun.
Si parintii sunt speriati ca de o luna imi spune mama ca am luat razna.Stiu ca am luat, ma pot controla, dar nu 100%. Luna trecuta m-a intrebat fata cum se spune pe Romana "Te iubesc".Si asta m-a pus pe ganduri.Eu cred ca sunt prea obsedat de ea, 2 zile la rand doar cu ea am visat, dar visele sunt doar in mintea noastra.Eu zic sa actionez, sa nu stau zi de zi asteptand sa vina ea la mine.Am facut multe pentru ea.
Vreau sa o cuceresc, sa fie a mea happy
Ce sfaturi imi dati sa fac?
Dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i că turcii îşi ţin femeile încuiate în beci şi mai au şi câte 6-7.
Glumesc, glumesc. Păi, tipa a spus doar ca îi place de acel turc. Dar nu ştii dacă şi lui îi place de ea.
Eu zic să-i laşi spaţiu, să rezolve problema cu turcul. Tu doar aşteaptă momentul potrivit când să reapari în peisaj. Ea deja te consideră un prieten bun, rămâi aşa un timp. Dacă turcul o va respinge, tu vei fi acolo să o consolezi şi ăsta e momentul potrivit să-i spui ce simţi pentru ea şi să îi ceri o întâlnire. Fiindcă va fi vulnerabilă.
Dacă turcul o place şi vor fi împreună, nu-i bai. Relaţiile astea la 13-14 ani nu ţin mai mult de două săptămâni. Lasă-i să fie împreună, se vor plictisi unul de altul la un moment dat şi poţi face ce-am zis mai sus. În ambele cazuri, tu câştigi.
Doar continuă să te comporţi cu ea ca şi până acum.
P.S: Dacă toatea astea nu merg, încearcă ce-am spus prima dată. O ştiu din surse sigure.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

App.Parintii mei au vazut-o ca le-am aratat pe Facebook, au zis ca e draguta, dar cu tata e problema, el se gandeste la lucruri de 18+, spune sa o duc in pat si sa-i dau la rozeta, dar cine il asculta pe el, nici mama laughing.Voi incera sa ascult sfaturile tale.Tu ai trecut prin ce trec eu acum?

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Tatal tau stie ce stie. Nu voi folosi acelasi limbaj, dar iti zic, lucrurile drepte sunt drepte. Exista o diferenta intre barbati si femei, si nu degeaba. Si este normal ca sa-ti doresti ca in final sa o aduci in patul tau, anormal este insa sa o parasesti dupa, pentru ca nu esti animal. Si ea la fel, este normal sa caute pe cineva care sa fie barbat in toate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Într-un fel, da.

| anonim_4396 explică (pentru Zenithf):

Domnule "Zenithf", nu incerca sa-ti bati joc.Nu o voi duce in patul meu chiar deloc, posibil pe la 16-17 ani, iar daca ea va vrea, cine stie ce va fi in viitor.Si da, cum spui "este normal sa caute pe cineva care sa fie barbat in toate. " Sunt bun in toate.Am abdomen,muschi, am problema psihica, recunosc, gandesc prea matur la varsta mea, dar asta e viata. Tatal meu "stie ce stie".Dar crezi ca-l bag in seama?

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai sa-mi trag una, eu am crezut ca ai cel putin 17 ani, intr-adevar, pari mai matur decat esti. laughing
No, foarte bine atunci, asteapta pana la o varsta, dar fii atent.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Turcul" ala esti tu, sunt 99% sigur de asta. Trebuie sa incepi sa-ti faci mai mult loc in viata ei, sa incepi sa o inviti, sa petreceti timpul liber impreuna, sa o prezinti parintilor, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Zenithf):

Desteptule,citeste mai corect, eu sunt in Germania de 1 an, iar Turcul ala a venit acum o luna, eu urasc Turcii desteptule, nu sunt eu "Turcul", de fapt daca vrei sa stii sunt Jumate ungur si jumate roman.

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu tot cred ca ea vrea o pozitie din partea ta. Ai fost undeva cu ea, sau nu v-ati intalnit decat la cursuri? Fata e bucuroasa ca simti ceea ce simti pentru ea, dar asteapta de la tine sa 'pui piciorul in prag'. Cauta sa iei initiativa.
Daca nu ar simti ceva pentru tine, ar fi reusit demult sa evite un contact mai fizic cu tine, dar am impresia ca ea abia asteapta imbratisarile tale.
AS VREA sa fii fost asa de destept acum 20 de ani, cum sunt acuma. laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Explica-i sa se fereasca de turci ca sunt spurcati ca toti musulmanii. Eu am o vecina care a fost casatorita cu un turc tot in Germania si a dus-o si la produs in Arabia Saudita. Citeste-i ce ti-am scris eu si explica-i ca nu-i de la tine citire.
Asta este prima etapa si apoi stai langa ea si fi atent cu ea. Va ceda intr-o buna zi. Nu forta lucrurile.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Sunt atent cu ea, e zambitoare, e fericita, cand e cu mine.Dar nu cred ca va fi impreuna cu Turcu' ala ca nu si-a pus intr-o relatie pe Facebook.