| IAmAnonim a întrebat:

Am si eu o problema.
Alalteieri am fost la o petrecere.Mi-am facut putin curaj cu cateva pahare de vin, am iesit afara din casa(unde era petrecerea) si am sunat o fata ce imi place mult.O cunosc din clasa a V-a.Am sunat-o, si i-am zis ca imi place mult de ea si ca o iubesc la care e a raspuns asa :" aaaaaaaa"( pe un ton mai placut).Mai mult nu am apucat sa ii spun pentru ca a inchis si a zis ca o sa vorbim mai tarziu. Azi ne-am intalnit fata in fata (ea mai era cu o prietena) si am intrebat-o daca vrea sa vorbim ceva si nu a vrut sa vorbeasca cu min : " vorbim mai pe seara".
Am sunat-o seara nu a raspuns.Azi am sunat-o si iar nu a raspuns.
Poate am luat-o prea tare?
cum pot sa remediez situatia asta?
cum sa o fac sa vorbeasca cu mine?

12 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate si ea e mai timida si ii e greu sa vorbeasca despre asta...
cand o mai vezi fi natural ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si vorbiti, incearca sa o iei in brate ceva...

| Ana_4223 a răspuns:

Daca te placea macar putin nu te evita, hai sa zicem ca prima oara poate da, sa spunem ca ii era rusine, dar deja cand te evita a doua a treia oara sincer da de gandit.
Parerea mea e sa nu mai incerci c-o faci degeaba.

| neutrino a răspuns:

Mareste numarul de pahare si mai da cateva telefoane.

| DoriKat a răspuns (pentru neutrino):

Corect!laughing
Mai bine ii dai si eu ceva de baut. sa vorbiti aceeasi limba. Poate va intalniti la vreo petrecere

| Danysan a răspuns:

Cred ca faza cu Te Iubesc e ceva frumos dar gandeste-te ca poate ea e o fata care nu prea o intereseaza chestiile de genu sau poate ca se gandeste ca ai cam exagerat. Oricum reactia ei lasa de dorit si deh poate chiar sa Ii fi spus Adevarul.

| Exilee a răspuns:

Te duci la dansa cu un buchet de trandafiri!

| IAmAnonim explică (pentru Exilee):

straight face Am 16 ani si ea 14.Chiar crezi ca e necesar un buchet de trandafiri?

| NoNameexd a răspuns:

Ce trebuie tu sa faci este s-o lasi in pace, o perioada. Daca ei intr'adevar ii placea de tine, crezi ca nu-ti raspundea? Ii dai satisfactie sunand-o incontinuu, iar ea sa nu dea niciun semn. Fii baiat destept, trimite-i doar un simplu mesaj "Chiar am crezut ca esti altfel...". Apoi las-o balta.O sa te caute ca disperata.Bafta!

| TerenteFTW a răspuns:

Probabil ea te vedea ca pe un prieten si atat si acum are nevoie de timp sa proceseze.
Esti sigur ca tonul vocii ei era placut? Erai beat, eu cand sunt beat cred ca am un ton calm dar tip, data viitoare incearca sa vorbesti cu ea face 2 face

| Christian826 a răspuns:

Pai daca nu ai dat semne ca o placi asa a fost cam tare
pai eu sunt baiat dar daca mar suna o fata si mi spune ca ma place si ca ma iubeste si eu cred ca am fi zis atat
trebuie sa lasi fetei timp o zi doua
pai daca stii ca a mai avut iubit sau tu ai fi primul ar fi un lucru care te ar ajuta enorm ca daca nu a ma avut atunci a venit cam tare ca nu sa mai intamplat asa ceva cu ea si nu stie cum sa reactioneze asa ca nu vrea sa discute o vreme despre asta cu tine
dar probabil va fi bine o alta idee ar fi sa afli ceva de la prietenele sale ca asa sunt fetele stiu totul despre celalalt

| krs20kriss a răspuns:

Pai daca nu vorbeste cu tine ori e suparata dintr-o anumita cauza, poate ea nu simte aceelasi lucru pentru tine si ii este jena sa-ti zica, poate e rusinoasa...dar ca sa remediezi situatia cel mai bine ar fi sa o lasi sa se linisteasca cateva zile (2-3) cam asa apoi incearca sa o suni vezi daca iti raspunde si invit-o la o plimbare sa vorbiti despre sentimentele tale si despre ale ei... spune-i ca vrei doar sa vorbiti,(app daca iesiti undeva incearca sa nu o sperii prea tare ) poate e mai rusinoasa sau sensibilahappy ..mutlt norochappy

| Felyssa a răspuns:

Sigur s-a intimidat.Nu se astepta la asemenea declaratie.Incearca sa ai rabdare cu ea.Da-i un mesaj pe telefon sau pe facebook si spune-ti senimentele sincer, incearca sa-i clarifici situatia si sa-si dea seama ca tu chiar ai sentimente cu adevarat pentru eahappyBafta!