| допинг a întrebat:

Salut TPU, am si eu o "problema" de ceva timp. Am 21 de ani si de ceva timp am erectie slaba cateodata. Am relatie de 3 ani de zile si pe parcursul acestei relatii, in timpul actului sexual ma confruntam cu o erectie destul de slaba. Cateodata am erectia la maxim si totul decurge normal, dar de multe ori am erectia maxima si in timpul actului sexual dupa 20-30 min incep sa am o erectie mai slaba. Sunt dati in care ma simt foarte excitat / excitat si nu pot avea o erectie la maxim, doar jumate sa spun asa. Am luat si anti-depresive acum cativa ani timp de 3 luni de zile, dar nu stiu daca mai are legatura acum datorita faptului ca a trecut de mult timp de cand am folosit acele anti-depresive. Vreau sa mentionez ca am un stil de viata sanatos, dieta sanatoasa, somn regulat a cate 8-9 ore pe noapte. Nu fumez, nu beau alcool. Mananc doar mancare gatita si deloc produse procesate. Cum as putea rezolva "aceasta" problema? La ce medic ar trebui sa apelez? Va rog raspunsuri serioase.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi la urolog el te va consulta si i ti va pune diagnostic nu astepta aici ca nu suntem doctori.

| Violleta2022 a răspuns:

Erectia este procesata in creierasul tau, depinzand strict de intenstitatea dorintei tale.
Daca a aparut deja rutina in relatie, atunci incearca sa aduci noutati si sa discuti cu partnera de sex, fiindca numai asa o poti imbuntatatii si poti reapridne focul pasiunii dintre voi.
Intreab-o ce fantezii are, puneti in aplicare noutati, introduceti jucarii, schimbati locatia unde faceti sex de obicei, acordati mai mult timp preludiului samd.

| допинг explică (pentru Violleta2022):

Am incercat si chestii noi, intr-adevar a functionat dar la un moment nu prea mai poti face nu stiu cate si deja se repeta... si din nou ajungi in partea de monotonie... Posibil sa consult un urolog

| Violleta2022 a răspuns (pentru допинг):

Stresul pe care ti-l induci este cel mai rau, ca acela inmoaie jucarica.
Daca aveai o problema serioasa, nu se mai ridica deloc, ori tu spui ca numai uneori este slaba.

| допинг explică (pentru Violleta2022):

Da uneori dar acele uneori au inceput sa fie mai "dese". Si cum am spus este cand am erectie maxima, totul decurge normal timp de 20-30 minute iar dupa incepe sa-mi scada erectia. Intr-adevar facem sex destul de "hardcore" si depun destul de mult efort cam 90% eu fac toata "treaba" si ma gandeam si datorita oboselii dupa 20-30 minute sa imi scada erectia fiind obosit. Am auzit de planta maca cica ar ajuta la multe probleme chiar si cu libidoul, ma gandesc sa incerc dar inca ma informez daca cumva are si reactii adverse sau contraindicatii

| Violleta2022 a răspuns (pentru допинг):

Nu stiu ce sa-ti spun despre maca si alte plante.
Poate ar trebui sa-ti faci niste analize medicale, sa vezi cum stai cu sanatatea, de ce obosesti atat de rau dupa 30 de minute de sex, ori sa-i dai voie si fetei sa preia controlul si sa oboseasca si ea.

uite ce am gasit aici despre "maca":
https://viataverdeviu.ro/......ra-de-maca

| допинг explică (pentru Violleta2022):

Pai nu obosesc foarte tare dar simt putina oboseala datorita faptului ca 30 de minute incontinuu ca si referinta ar fi sa alergi 30 minute incontinuu in ritm destul de alert... eu cred ca toata lumea ar obosii dupa 30 minute de alergat incontinuu in ritm alert.

| Trixt3r a răspuns (pentru допинг):

Hai sa punem problema altfel, cand faci "tickle the pickle" sau cand faci ce faci tu cu mana ta, ai aceeasi problema? Face materialul de inspiratie ceva diferenta?

| Goete a răspuns (pentru допинг):

Daca nu mai ai idee de chestii noi, ai probleme cu fantezia.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca un act sexual de 20-30 minute este cam lung pentru penisul tau. Incearca si fa sex cu iubita maxim 15 minute odata. Durata normala a unui act sexual este de 5-8 minute.

| timidu89 a răspuns:

Incearca o pastila Maraton. Dar vezi ca se ia cu o ora inainte, posibil sa mai vrei si gagica sa te lase cu ochii in soare laughing Daca stii ca nu e de cursa lunga, nu iti recomand.

| Trixt3r a răspuns:

Nu sunt medic sa-ti spun sigur, dar eu daca as fi in situatia asta as merge intai la Urolog. Apoi el te indruma daca nu-i ceva medical.

| StefanIlAreMare a răspuns:

E vina ei nu a ta

| Bapai a răspuns:

Mergi la urolog^