| SkyWave a întrebat:

am si eu o problema de timiditate.
Imi place foarte mult de o fata dar sunt foarte timid, din cate imi dau seama cred ca ma place, dar eu nu stiu cum sa actionez, cand ma apropii de ea nu pot sa zic mai mult decat "buna" sau "salut".
Cum ar trebui sa actionez? Ne vedem in fiecare zi la scoala si vorbim pe facebook dar nu stiu cum ar trebui sa trec la "pasul urmator".
Vorbesc mult cu ea pe facebook dar cred ca nu vorbesc niste lucruri prea interesante, chestii generale si cam atat. Ce sa fac?

Fundawinking

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Dar trebuie pana la urma sa iti faci curaj sa discuti cu ea. Gandeste-te ca poate se va indragosti de altul fiindca nu va avea rabdare sa astepte dupa tine.

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

O poti intreba pe fb daca vrea sa va vedeti face-to-face

| SkyWave explică (pentru R0R0):

Ne vedem in fiecare zi la scoala, dar nu zic mai mai mult decat salut sau buna...

| R0R0 a răspuns (pentru SkyWave):

Dar trebuie pana la urma sa iti faci curaj sa discuti cu ea. Gandeste-te ca poate se va indragosti de altul fiindca nu va avea rabdare sa astepte dupa tine.

| DenisaBia a răspuns:

Incearca sa gasesti interese comune, ca asa conversatia nu se va mai termina niciodata si va fi si interesanta. Exista poze cu intrebari gen "Get to know me" si o poti intreba daca vrea sa joace cu tine pentru a va mai distra. Arata-i ca iti pasa de ea, strofoca-te si cand esti pregatit asteapt-o dupa ore cu un buchet de flori happy Bafte campionule :*