| anonim_4396 a întrebat:

Inca din clasa a 9-a imi place foarte mult de o fata, dar deoarece sunt foarte timid cat sa vorbesc cu ea (in general vorbesc foarte deschis cu fetele dar cand vine vorba de o fata care imi place foarte mult, ma blochez), nu am reusit sa trec la pasul urmator. Acum sunt in clasa a 11-a si pana acum ea a avut un prieten cu 2 ani mai mare, dar acesta terminand liceul, a plecat. Din cate am vazut mai tine legatura bine cu el chiar daca a sters toate pozele impreuna cu el de pe retelele de socializare. Mi-as face curaj sa vorbesc cu ea dar imi este teama sa nu ma refuze deoarece m-as simti prost, mai ales ca o vad in fiecare zi la scoala, plus ca nu sunt genul sa ma bag pe fete care au o relatie. Ea se cam uita la mine in fiecare zi dar nu prea imi da atentie pe retelele sociale. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testează "terenul" apoi acționează.winking

| irinuca89 a răspuns:

Incearca sa inviti la o reuniune unde sunteti mai multi prieteni.Asa o sa va puteti cunoaste mai bine.Curaj!