| brokenheart99 a întrebat:

Am si eu o problema din care nu stiu cum sa ies. Prietena mea s-a despartit de mine de curand pe motiv ca nu mai simte nimic pentru mine. A simtit, insa acum spune ca nu mai si nu stiu ce sa fac. O iubesc, insa din spusele ei nu mai e loc de impacare, pentru ca nu crede ca o sa ma iubeasca vreodata. Ce pot sa fac? Sa o las in pace sa isi vada de viata ei sau sa incerc sa o recuceresc. Si daca da, cum? V-ati mai confruntat cu situatii d'astea?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu se poate dragoste cu forta,daca ea nu simte ce simti tu, mai bine las-o, uit-o.Mai sunt fete, cu timpul o vei uita.Nu are rost sa te amagesti. Oricum e decizia ta,fa cum vrei, dar daca spune ca nu crede ca o sa te iubeasca vrreodata, mai bine incearca sa o uiti si gandeste-te ca poate meriti o fata care sa iti impartaseasca sentimentele!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Dacă a spus că nu mai simte nimic pentru tine, de ce să încerci să o recucereşti? Ai vrea să fii din nou cu ea, ştiind totuşi că nu simte nimic pentru tine? Nu prea cred!

Baftă!

| Beatrice_5716 a răspuns:

Buna. Cred ca cel mai bine este sa uiti de aceasta fata. Daca a spus ca nu te mai iubeste inseamna ca, chiar daca va impacati relatia nu va fi una de durata. Sfatul meu este sa nu incerci sa o "recuceresti" pentru ca iti vei face mult rau si de fapt, pentru ce? Cauta o fata care sa te iubeasca asa cum esti si asigura.te ca sentimentele dintre voi raman vii. Nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca si decat sa suferi mai bine o iei de la capat deoarece viata merge inainte. Multa bafta :*

| nebunDUPAtine a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o uiti si sa nu iti mai pese de ea, stiu ca e greu crede-ma trec prin o situatie similara... mi-e greu sufar dupa ea dar s-a terminat nu o mai vreau inapoi..., daca a facut asta inseamna ca nu te merita si nu incerca sa o recuceresti o sa suferi degeaba, va impacati si dupa un timp se intampla iar si iar pana cand o sa ajungi la alte chesti. deci sfatul meu oricat de greu ti-ar fi uita de ea

| UnOarecare a răspuns:

Din punctul meu de vedere. ureaza`i "sa fie fericita" happy!
Nu te merita, arata`i ce a pierdut, sa faci in asa fel incat sa ii para rau ca nu a stiut sa pastreze ce a avut.
O spun cu parere de rau, insa fetele din ziua de azi cum vad ceva mai "bun" cum brusc isi schimba sentimentele straight face

| brokenheart99 explică:

Ok, intrebarea devine alta, acum. Daca, de exemplu, dupa 2 saptamani spune ca a gresit si ca vrea sa fim din nou impreuna. Cum procedez?