| cmtlucky a întrebat:

Salutare,
Povestea incepe acum 1 an si 10 luni in urma! Ea 17 ani eu 36 ani! Ne-am cunoscut, am trait o iubire puternica timp de aproape 1 an si jumatate, dupa care, incet, incet am inceput sa ne distantam! Acum 2 saptamani ne-am despartit! Am trecut prin multe impreuna, a fost alaturi de mine mai tot timpul, am fost in foarte multe calatorii, ne-am distrat, ce sa mai a fost perfect! Motivul despartirii zicea ea, care acum are aproape 20 ani ca nu este pregatita sa aiba o relatie pe viata cu un singur barbat! Ca este inca tanara si ca isi doreste sa isi traiasca viata! Eu, vreau acelasi lucru! O iubesc insa extraordinar de mult! Si, nu imi vine sa ma las asa usor! In aceste ultime 2 saptamani, ea nu a fost cu nimeni, eu am avut deja 2 relatii fff scurte tot cu persoane de varsta ei! Am cautat-o, am vorbit, imi spune ca ma iarta, dar ca nu vrea o impacare! Si, ca nici nu vede sanse decat poate in viitor, cand ea o sa fie poate pregatita pentru altceva! Ca nu s/a despartit usor, pentru ca nu ii lipsea absolut nimic! Nu a fost materialista, de asta sunt sigur! Ce sa fac? Sa incerc sa o recuceresc sau sa o las in pace? Precizez ca mi-am schimbat domiciliu pentru moment, ea este in Bucuresti, eu am plecat la Cluj! Am nevoie de sfaturi. Multumesc

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Las-o sa-si traiasca viata.
La fel o sa patesti cu toate pustoaicele.
Sunt mult mai emancipate si mai libertine fata de vremea cand erau tu un pustan.
Pentru o relatie de lunga durata gaseste-ti o femeie apropiata de varsta ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu la 36 de ani umblii cu minore? Ce viață e asta? Ea are 17 ani ai zis deci este minoră daca află parintii ei faci puscarie, zici ca ea are aproape 20 ani, ai zis ca are 17 pana la 20 mai sunt niste ani buni, iar tu o sa imbatrînesti, ea o sa fie o domnișoara nu o să se uite la un moș ca tine, cauta ti una de varsta ta si lasa le pe astea de 17-20 ani, nu sunt de nasul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca fata tocmai s-a maturizat si-si doreste distractie, cat mai multi barbati in viata ei, sau poate doreste ceva experinte sexuale mai condimentate, decat ai putea tu sa-i oferi.
In orice caz, relatia asta oricum nu ar fi avut viitor, dat fiind diferenta de varsta, mult prea mare.
Sfatul meu este sa-ti cauti pe cineva de varsta apropiata tie, care sa te inteleaga si care sa vorbeasca aceeasi limba cu tine.
O copila de 20 de ani, nu se va mai intoarce niciodata acolo unde nu mai este interesata, nu mai are distractie si probabil unde s-a plictisit de aceelasi madular.
Imi pare rau sa-ti spun, dar era de asteptat ca ruptura asta sa se produca.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că o iubești dacă în două săptămâni ai avut două relații și nici nu e potrivit să umbli cu minore.

| SilentRain a răspuns:

Esti un pedofil patetic, preferi copii pentru ca nu esti in stare sa cuceresti femeie adevărată

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Auch laughing

| Holiday a răspuns:

Daca i s-a pus pata sa incerce si altceva, nu ai ce-i face. Pe undeva are dreptate, trebuie si ea sa experimenteze si alte lucruri, alte persoane, etc. Nu e bine pentru ea sa se lege pe viata de cineva de la 19 ani.
A fost misto, v-ati distrat, dar e timpul sa se incheie. Normal e sa ramaneti prieteni si sa va vedeti fiecare de viata lui, cel putin deocamdata.
Am incredere ca iti vei gasi una la fel, sau mai buna ca ea, nu pari genul care sa aiba probleme in a-si gasi partenera/e.

| cmtlucky explică:

Update: in ultimele 2 zile vorbim aproape non stop! Imi spune ca ma iubeste si ca sunt sufletul ei! Dar, ca nu se poate inca intoarce (motive sunt multe dar puerile)! Plus ca din surse cat de cat sigure nu are pe nimeni. Efectiv nu stiu ce as putea face!