| anonim_4396 a întrebat:

Mai am sanse daca am unblat aproape 6 ani cu o fata si dupa ce ne-am despartit din aprilie am tot stresato cu mesaje si telefoane, nu vrea sa ma mai vada, asa dintr-o data a zis ca nu mai simte nimica pentru mine, din mai are pe altu, ii chiar indiferenta fata de mine, zice ca nu ma mai iubeste nu imi simte lipsa, orice am vrut sa ma mai intalnesc cu ea macar o data, de aia am stresato atata timp, am dat si dovada ca is un prost la cat am insistat 4 luni de zile tat mesaje si telefoane, poate o femeie sa te uite asa usor dupa 6 ani? Si sa iubeasca pe altu in 3 luni, acum o iubesc mai mult sincer nu stiu ce sa fac, poate am stresato prea mult si de aia, acum ii simt lipsa si cred ca ea ma uitat, spuneti-mi ce sa fac? sa pot sa o recuceresc sa o las in pace cred ca i-am trimis vreo 1000 de mesaje, nu am crezut ca o sa imi para asa de rau dupa ce am pierduto, care a mai trecut prin asta poate sa imi zica si mie cum sa fac sa o aduc inapoi, nu ne-am certat deloc in ani astia ia are 23 eu 25 .in timpu asta numa la ea m-am gandit, cu ce as putea sa o recuceresc, spuneti-mi um emeil fain sau un mesaj, imi pare rau ca am stresato, da asa dintr-o data sa iti zica ca nu temai iubeste si acum are pe altu, poate sa il iubeasca in3 luni de cand cred ca este cu el, dupa ce ne-am desparit am unblat si eu cu cateva da nici una nu se conpara cu ea, spuneti-mi ce ar trebui sa fac, sa o las in pace? nu stiu cum sa o recuceresc, nu am mai facut asta pana acum, nu stiu de ce nu vrea sa ma mai vada macar o data. o zibuna.

Răspuns Câştigător
| Delisha a răspuns:

Parerea mea e ca nu il poate iubi pe respectivul dupa 3 luni asa cum te-a iubit pe tine in 6 ani.
insa poate ca pentru ea relatia s-a consumat, sentimentele s-au stins.
ar fi bine pentru tine sa ai si alte orizonturi, nu doar ea si atat.mai ales acum, cand ea a ales alt drum, ar fi cazul sa apuci si tu pe al tau, separat de al ei.

bafta oricum si iti vei reveni.greu dar timpul va vindeca intr-un final!

4 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

Poate a intervenit monotonia. mai bine ai incerca sa iti continui viata fara ea si dupa un timp poate va veti reintalni si va veti impaca dar ar trebui sa renunti sa o stresezi ca nu o vei recuceri astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
S-au despărţit ei regi şi împărătese, tu crezi că nu poţi să treci peste acest impas sentimental?
Timpul le rezolvă pe toate.
Ea te-a uitat prin persoana nouă intrată în viaţa ei, acelaşi lucru poţi face şi tu, să te îndrăgosteşti de o altă fată.
Fiecare pe drumul său.
Dragoste cu sila nu se poate.
Mult noroc în găsirea persoanei care să te facă fericit şi să te şi merite.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las o frate. nu te a iubit niciodata s-a jucat cu sentimentele tale.Banuiesc ca nu era virgina cand ai luat o tu.Asa e?

| alin_8877 a răspuns:

Ba a fost cand am cunoscut-o, eu am fost primul ei prieten,, va multumesc pentru raspunsuri,, viata merge inainte,, noi sa fim sanatosi,, numa bine fratilor,