| 346552 a întrebat:

Am si eu o problema...

M-am indragostit de o fata cam din luna ianuarie.
Problema e urmatoarea: nu-mi pot lua gandul de la ea nici un pic. Nu mai am pofta de mancare de cateva zile bune. Sau mai bine zis nu mai am pofta de viata...

Am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna... a refuzat, motivand ca este (era) cu altcineva, ceea ce nu-i adevarat (am aflat asta de la surse sigure.)...

Ea stie ca o iubesc, din pacate am aflat de curand ca sentimentul nu este reciproc. Am suferit ceva timp din cauza asta.

Nu stiu ce sa mai fac. Nu m-am mai tinut dupa o fata timp de aproape 5 luni de zile din dragoste niciodata...

Dati-mi va rog un sfat.
Eu unu' chiar nu mai stiu ce fac... sad

Răspuns Câştigător
| ecristinamc a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si euhappy
Doar ca eu sunt fatatongue
Imi place de el de cateva luni bune si l-am intrebat acum ceva timp daca vrea sa fie cu mine si a zis nustraight face
Since rmi se pare ca deja am facut multe pentru el.Eram la fel ca tine.Nu mai avea deloc pofta de viata era trista mereu etc.
Problema e ca el a fost si cu o prietena de-a mea si ma simteam foarte straight face cand ii vedeam ca se pupa de fata cu mine.
Poti incerca sa stai mai mult in preajma ei.Lasa timpu' sa treaca si sa le spui astfel celorlalti ca nu o mai placi. Poarta-te cu ea ca si cu o prietena(stiu-e greu)oarecare si incearca sa te joci adv sau prov sau ceva de acest gen si intreab-o ce nu ii place la tine.Sau sa descrie iubitul ei ''perfect''.
Alte sfaturi nu am sa iti dau...Succes!
Cristina

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Trebuie sa afli ce anume nu-i place ei la tine, si sa incerci sa te schimbi.Altfel,nu ai nici o sansa. Daca ei nu-i place de fizicul sau fizionomia ta.nu ai ce face.

| ecristinamc a răspuns:

Mersi de funda>big grin

| cristiano9 a răspuns:

Man, doar timpul rezolva, n'ai cf...

| fyfy3 a răspuns:

Buna! Stiu ce trebuie sa faci,trebuie sa:citesti,inveti,scrii, iiesi afara cu prieteni, foarte multe activitati ca sa uiti.BAFTA

| Tedi_1921 a răspuns:

Un vin pe seara alea alea ce fac baietii cand sufera prietene? daca esti si fumator mai bine.

| baby123 a răspuns:

Stiu ca ti se pare greu sa o uiti dar o sa reusesti! noi nu te putem ajuta doar tu trebuie sa iti ocupi timpul cu altceva asculta muzica iesi in oras cu mai multi prieteni care sa iti atraga atentia! Succes :*

| BlueBolty10 a răspuns:

Daca ea chiar nu te place ai putea incerca sa uiti, daca nu poti mai incearca sa fi cu ea, oricum "Speranţa moare ultima.".

| 346552 explică:

Pai... As vrea sa fie totul asa simplu, asta am facut pana acum...

| 346552 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. o sa incerc >big grin

| bossssssssssssssssssssssssssss a răspuns:

Ma prefata ca nu te intereseaza si poate ea va veni la tine happy mrg... succes bafta

| MaduB a răspuns:

Pai ai incercat sa fii romantic?