| Ghibura a întrebat:

am si eu o problema mai mult sau mai putin serioasa. ei bine, sunt cam dependent de calculator; mai tot timpul petrecut acasa stau la "dracia asta". sunt o persoana fixista, deci nu vorbesc/ma imprietenesc chiar cu oricine, iar la cum sunt'elevii silitori de la liceu' e clar ca nu prea vorbesc cu multi colegi. din cele doua reiese ca nu am foarte multi prieteni/amici care sa nu fie si ei dependenti de calculator. majoritatea cunoscutilor mi-au zis sa mai ies si eu cu o fata, sa mai ma plimb prin oras, si asa mai departe. intrebarea e urmatoarea: fiind fixist si usor timid, cum sa intru in vorba cu o fata pe care nu o cunosc ca sa "ies si eu cu ea ca tot omul" (bineinteles, asta daca merge treaba) fara sa par disperat si/sau tampit, ca, vorba aia, e "varsta'? si nu, nu am de unde alege din liceul meu pentru ca nu-s genul meu.

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

Ei nu il sfatuiti sa stea in continuare la pc ca nu e bine, o sa ramai cu pc-ul toata viata...treaba e ca inteleg faza cu prietena, e greu sa te decizi, dar poate problema e la tine si nu la prieteni, colegi, etc.Incearca sa fi mai deschis, gaseste si alte hobby-uri in afara de calculator si incearca sa iti imparti timpul intre ele.succes happy

| Ghibura explică (pentru WhiteLover):

Bine, poate ca m-am exprimat eu incomplet sau aiurea. daca e nevoie, ca sa zic asa, pot sa stau departe de calculator, m-am mai 'tratat' intre timp de dependenta. problema mea e ca nu stiu cum sa abordez o fata...de obicei imi planuiesc chestii dar pana sa apuc sa le si aplic deja e tarziu

| WhiteLover a răspuns (pentru Ghibura):

Pai odata ce ai pus ochii pe una, zambeste-i asa in treacat, cat de cat sa te faci remarcat. daca ea reactioneaza ine in sensul ca te cauta cu privirea sau chiar iti raspunde e de bine.dar poti si sa mergi direct la ea sa o intrebi cum o cheama, sau daca e din scoala sa o intrebi ceva legat de asa ceva si a doua oara o sa-ti fie mai usor sa o saluti sau sa vorbesti cu ea.

| Ghibura explică (pentru WhiteLover):

Bun, multumesc frumos de raspuns, astept sa vad ce iese.

| WhiteLover a răspuns (pentru Ghibura):

Oricand happy si sper sa ma anunti daca se schimba ceva

10 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Eu sunt Ana o fata si spunad cuvantul fata deha sunt interesata deci... e simplu rau
conteaza sa te aranjezi depinde si in ce categorie esti un rocker nu mereg cu o pitipoanca niciodata cauta o fata oricare ti se pare draguta poti sa ii zici buna poti sa te holbezi la ea automat ea se va uita la tine id ul meu pixie_annet

| Ghibura explică (pentru Timmotey):

'selectia' nu reprezinta o problema. pai bine, dar dupa ce ma holbez sau zic 'buna' ce fac? laughing

| neutrino a răspuns:

Daca nici o fata din liceu nu este genul tau, este mai bine sa stai la calculator.

| Ghibura explică (pentru neutrino):

Gresit. imi plac roscatele (de exemplu) dar nu-i nici una in tot liceul

| Eu_VaLu_1997 a răspuns:

Pai adevaru e, ca ar mai trebui să ieși și tu pe afară, să mai lași deoparte calcultorul. Să ai prietenă? hmmm, eu zic să nu faci asta, pentru ca ai destul timp de iubite. Mai bine incepi si vorbesti cu colegii, si iesi afara cu ei big grin funda?

| Ghibura explică (pentru Eu_VaLu_1997):

Cum destul, ca se face anul de cand m-am despartit de fosta prietena (tot din cauza calculatorului, normal) laughing plus ca am 17 ani.