| 113213423 a întrebat:

Am si eu o problema. O fata a aflat ca o plac si se uita dragut la mine. Am aflat de la prietenele ei ca ma place. Iar intr-o zi cand facusem rost de numarul ei ..era cu prietenele ele pe hol si prietenele ei i-au spus unui baiat vezi ca fata asta te place..si ea a plecat rusinata...Si am aflat ca il place si pe el ..De atunci am zis ca nu am nevoie de o fata care sa placa si pe altcineva. I-am spus unei prietene de-a ei sa-i spuna ca nu o mai plac ..ca mi-a trecut bla bla bla.A 2-a zis am intrebat-o pe prietena ei daca i-a zis.Ea a zis ca da.Si eu am intebat-o ce reactie a avut si ea a zis ca a zis "bine" si ca nu parea nici trista nici fericita. Eu eram intr-un fel trist caci inca o semi-plac dar parca nu mai vreau sa stau cu ea pentru ca ii place de inca un baiat. De atunci nu prea se uita deloc la mine.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Nu faceti misto va rog.
Mersi. si Sarbatori Fericite!

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Nu exista "semi placut"! Pune "mana" si lupta-te pentru ea. Demonstreaza-i ca pe tine ar trebui sa te aleaga. Fa-ti curaj si vorbeste fata-n fata cu ea, nu prin colegi, vecini etc. Esti intr-o perioada unica in viata ta- adolescenta! Nu te jignesc, ci iti dau un sfat prietenesc: fii baiat cu bun simt, nu "de la tara"! Ce inseamna asta? Pai de exemplu, de fiecare data cand o vezi o saluti, o intrebi ce face, cum ii merge si alte intrebari de genul asta. Nu o sa-ti pice limba si asa vei dovedi caracter. Daca fata iti dovedeste ca are caracter, atunci scuze, dar are si ea dreptul sa fie curtata, nu? Si o femeie casatorita poate avea admiratori, insa aici e problema ei daca si ea admira si face alte chestii cu altcineva decat cu sotul ei. Intelegi ideea. Arata ca ai caracter cu orice fata. Sarbatori fericite si tie si nu fi las nici gelos ca o fata are de ales dintre tine si altii. Fii mandru ca esti si tu candidat si o sa vezi cum se schimba lucrurile!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu ai pretentia ca o fata sa te placa numai pe tine te inseli amarnic. Tie numai de o fata iti place? Daca si aceasta fata iti place, fa un pic de efort, spune-i tu acest lucru si invit-o la un suc.

| Florenta16 a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic. Nu cred ca ti-ai dori o relatie cu o fata care impusca doi iepuri de odata, daca intelegi la ce ma refer. Gandeste-te si la tine, si la ce spune mintea si nu inima, adica nu mai vrei sa o placi pentru ca ti-a facut ce ti-a facut. DACA INTR-ADEVAR NU o poti scoate din minte, du-te la ea si invit-o in oras si punct. Va intelege de ce ai facut asta. Bafta si Craciun fericit!

| Anutzzzaaa a răspuns:

Sa vorbesti cu ea si sa lamuresti TOT!

| trilu66 a răspuns:

Pai..astfel de chestii se mai intampa. Sfatul meu : LASO SA ALEAGA EA! daca te place mai mult va veni la tine daca nu....inseamna ca trebuie sa uiti de ea! happy