| Mamiron a întrebat:

am si eu o problema, prietena unui amic de al meu ii place de mine si a zis ca se desparte de amicul meu sa stea dar nu vreau sa ma cert cu amicul. ce fac?

Răspuns Câştigător
| CGF31 a răspuns:

Buna.
Daca exista atractie intre voi doi, ai putea sa vorbesti cu ea pe ascuns o perioada pana se desparte de prietenul tau si apoi sa te afisezi cu ea ca pana la urma nu o sa ai familie cu prietenul tau. Daca nu este nici o atractie, sau nu vrei sa ii tradezi prietenia prietenului tau i-ai putea spune ce ti-a zis prietena lui ca asa cum ti-a zis tie lucrul asta cu siguranta a zis-o la mai multi si nu ar fi corect fata de el sa fie inselat asa pe "fata".
See'ya

5 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Nu trebuie sa o lasi sa se bage intre tine si amicul tau. Si in nici-un caz sa te cuplezi cu ea! E mai greu sa-ti gasesti prieteni decat iubite. Vorbeste si cu amicul tau si spune-i ca mai bine se desparte el de ea. E clar ca oricum ea nu tine la amicul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificila situatie.
tu o placi?

| Mamiron explică (pentru anonim_4396):

Simt o atracti pentru ea

| cllaudDia a răspuns:

Mai bine gaseste-ti alta. Daca pe viitor o sa fiti impreuna si ea cunoaste alt amic de al tau si se indragosteste de el o sa te lase si pe tine pentru el.

| Pitagora a răspuns:

Aici depinde doar de tine si te intrebi ce e mai importat iubita sau cel mai bun prieten, bafta la alegere