| roxana18_6076 a întrebat:

prietenei mele trebuia sa ii vina ciclu de regula luni, iar ei i-a venit sambata si a tinut-o doar doua zile, contact sexual, penetrare nu a avut loc, doar "ne-am jucat " sa spun asa, e posibil daca exista sperma pe vulva sau pe labii sa ramana insarcinata? tin sa mentionez ca este virgina, este pentru prima oara cand peste asa ceva, un sfat daca se poate... sper ca am fost destul de explicit, va multumesc, astept raspunsu

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Nu este gravida stai linistit.LA orce fata se intampla sa ii vina mai devreme s-au mai tarziu, faptul ca a tinut-o doar doua zile se poate sa fie din cauza unei raceli sa-u orce alta probleme la ovare.Cel mai bine ar fi sa mearga la medic si sa spuna care este problema.Si ca sa poti sta linistit hai sa iti spun ceva: o fata care este virgina nu are cum sa ramana insarcinata dupa primul contact sexual.

| roxana18_6076 explică (pentru SimonaAdina):

Mersi frumos simona:*

9 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Daca este virgina atunci nu are cum sa fie insarcinata, stai linistit.Este doar o intarziere...

| roxana18_6076 explică (pentru SimonaAdina):

Intarzierea nu a fost, problema a fost ca a venit cu 2 3 zile inainte si a tinut doar doua zile

| SimonaAdina a răspuns:

Pt nimic.

| freakazoid a răspuns:

Posibil, dar putin probabil. Asteapta 10 zile si spune-i sa faca niste teste de sarcina. Oricum daca sa stresat mult din cauza asta e posibil sa se dezechilibreze echilibrul hormonal si sa se opreasca menstra.

| CinevaXX a răspuns:

Bineinteles ca e posibil

| roxana18_6076 explică (pentru CinevaXX):

M-am asigurat tot timpul si din cate tin eu minte si asa mai departe nu a fost ejaculat nici macar un lichid spermatic

| roxana18_6076 explică:

Iar acum seara are aceleasi simptome pentru o menstruatie cum a avut de obicei dar nu inteleg dc s-a intrerupt si a venit cu 2 3 zile mai repede