| Adrian20053 a întrebat:

am trecut de curand clas a 10-a liceul meu dispune de mai multe cladiri iar in cladirea in care invat eu e doar o clasa de a 9. Iar in acea clasa sunt 2 fete mai dragute spun eu. Prima data am incercat sa le mai cuceresc din priviri. La una dintr-e ele rade cand ma uit la ea dar am auzit ca are prieten. Iar ce lanta am bagat-o in seama dar e prea timida iar cand o vad asa timida incepe sa ma ia si pe mine si nu prea pot tine o conversatie cu ea. Pe care ar trebui sa ma axez si cum as putea cucerio a mai incercat prieteni de-ai mei cu cea timida dar nu a mers. De ce? Pai ea zicea ca nu ii plac baieti rai cauta pe cineva mai linistit.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i ca tu esti cel cautat de ea deoarece nu poate exista un alt baiat mai linistit si mai cuminte si drept urmare ceea ce cauta de fapt se afla in fata ei. Propune-i sa iesiti la o plimbare de acomodare doar in 2 pentru a va cunoaste si a va da seama daca sunteti compatibili din toate punctele de vedere. Incearca deoarece in caz contrar tot amanand te vei trezi ca intr-o buna zi ti-o va "sufla" cum s-ar spune, un altul mai tupeist, mai curajos. Curaj si succes!