| FloryTrandafir a întrebat:

Hi!

Am si eu o intrebare dragilor si doresc a fii lamurita sincer!
Deci, iubitul meu ma tot tachineaza, adica glumeste prea mult cu mine, gen : " am luat pe una de mana ",etc...
el vrea sa ma faca geloasa sa fiu mereu geloasa deci asta mi-a si zis, l-am intrebat de ce ma tot tachinezi cu tot felul de lucruri si face el : ca sa te fac geloasa, sa te tachinez, cum ma superi si tu pe mine, si ai toane, si asa mai departe ( nu se razbuna ) doar vrea sa ma tachineze cumva sa ma faca geloasa, sau de obicei am motive sa fiu geloasa(nu spun motivele)si el zice ca de ce sunt asa geloasa mereu ca nu ar trebui sa fiu si ca cica nu am incredere in el daca sunt asa geloasa, de ceva vreme l-am facut gelos cu cel mai bun prieten al lui si de atunci nu uita, pur si simplu l-am testat, i-am testat iubirea, eram la inceput, repet ( avem 17 ani, 4 luni si 1 saptamana relatie ), si, de aceea am nevoie de sfaturi de ce credeti despre el? credeti ca ma face mereu geloasa si ma tachineaza cu tot felul de lucruri doar ca sa se joace cu sentimentele mele sau ce? i-am zis astazi ca : "tu iti bati joc de mine?", " te joci cu sentimentele mele?" s-a suparat insa ca de ce cred asta si ca doar ma tachineaza mi-a zis de 4000 de ori ca ma iubeste si ca vrea sa fiu partenera lui pe viata...ce credeti? ma tachineaza doar asa sau e ceva? Daruiesc Fundisaaaa mareeelove struck

Răspuns Câştigător
| Upz0r3 a răspuns:

laughing Da e tipic baietilor...e bine sa fii geloasa ca fata ..pentru ca asa isi da ala seama ca tu chiar il iubesti..si tu numai incerca sa-l faci gelos ca dupa ce-ai zis tu nu e genul care sa umble in limba dupa o fata si l-ai putea pierde. Dupa mine eu zic ca el te iubeste, adica asa imi place si mie sa fac cu prietena si eu chiar o iubesc dar ma supar atunci cand imi face si ea asa...stiu e un pic ciudat dar asa e mentalitatea unui baiat. Te iubeste sigur. Raspunsul lui "iRuXxy" a fost din perspectiva unei fete dar raspunsul meu e din perspectiva unui baiatwinking.

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu vad nimic rau sa te mai tachineze din cand in cand dar totusi exista o limita happy
in momentul in care el zi de zi te tachineaza devine enervant.
asa la o saptamana, doua sa mai faca glumite de genul cum ai zis tu "am luat-o pe una de mana" etc da e ok, poate e genul mai glumet insa cu o limita.
intr-adevar baietii nu prea cunosc acest cuvant. nu stiu cand sa se opreasca, din pacate.
deci sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa ii zici ca ar trebui sa aiba niste limite. gluma gluma dar sa faca MEREU asa pei pe mine cel putin m-ar scoate din sarite big grin

| Evelyn666 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca isi cam bate joc de tine. Un om care te iubeste cu adevarat nu te tachineaza intr-una. Acum nu stiu ce crezi tu dar eu personal nu as accepta asa ceva. Bafta si sper ca am fost de ajutor happy.

| Evelyn666 a răspuns:

Intr-adevar, mentalitatea fetelor e diferita de cea a baietilor, dar nu degeaba e proverbul : "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face." E normal sa aveti "orgoliul vostru masculin", dar mi se pare oarecum o lipsa de respect fata de persoana iubita. Sunt n cai prin a-ti arata dragostea, decat sa-l faci gelos pe omul pe care il iubesti happy.

| Upz0r3 a răspuns (pentru Evelyn666):

Da.dar si voua fetelor va place sa ne "fierbieti" asa ca zic ca suntem chit. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| MissVamp a răspuns:

Wow? :O m-ai lasat masca! e clar ca omul are proprile lui motive de a sta cu tine!

| FloryTrandafir explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri! pupicikiss

| Ochiverzui a răspuns:

E clar ca el vrea sa vada mereu ca il iubesti si de aia creca te face geloasa sa vada asta.nici nu pot sa-ti zic sa renunti la el ca dupa cum ai spus sunt multi ani, 17 ani de relatie dar nici sa te injosesti nu poti.incearca sa vorbesti serios cu el. spune-i ca te dor lucrurile pe care le face el.fi tare pe pozitii cand vb cu el. daca el vrea sa schimbe subiectu sau te ia cu dulcegarii tu insista.Fii puternica si lupta pentru relatie daca el nu stie sa o faca.Succeeees! Pwpyki

| Delia1992 a răspuns:

Parerea mea este ca o relatie vie se mentine tocmai cu ajutorul tachinarilor si al micilor jocuri care o condimenteaza.