| usernamenam a întrebat:

Salut, TPU. Am varsta de 19 ani si jumatate, sunt baiat si ma tot macina un lucru. Am penisul necircumcis (pielea netaiata) si din cate am auzit, atunci cand am erectie, pielea aceea ar trebui sa se retraga singura. La mine nu se intampla asta, iar daca "trag" eu de ea in jos, se retrage, dar revine la loc imediat, nu ramane jos... Ar trebui sa imi fac griji? Am avut destule contacte sexuale pana la aceasta varsta si mi se pare ca nu simt cata placere trebuie in timpul actului sexual.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai fimoza, daca capul penisului nu se decaloteaza complet si usor ( cand este in erectie).

| tzionut a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e fimoza. Spune ca piela de sub gland dupa ce il decaloteaza revine sub gland nu ramane trasa in jos. La fimoza pielea ce acopera glandul (cap sau cum vrei sa ii spui) nu se deslipste de gland, ori in urma contactelor sexuale repetate acea piele s-ar fi deslipit de mult.

| mihai69 a răspuns (pentru tzionut):

N-ai cu cine...

| mihai69 a răspuns:

Este perfect normal.
Nu mai "pune botul" la toate miturile urbane!

| Emilian65 a răspuns:

Nu iti face probleme. Ce se intampla cu penisul tau este normal.

| tzionut a răspuns:

O mama. Omule ai un penis normal. Lasa naiba pielea. Problema nu e de jos ci de sus de la țeastă. Contactele sexuale le ai in primul rand cu capul, abia apoi cu penisul. Vrei mai multa placere? Maseste preludiul, amana ejacularea mai mult timp, iar la final orgasmul va fi mai lung.
Alternativa, schimba partenera daca nu esti satisfacut. Si vaginul este de diferite dimensiuni la fel ca penisul. Mai mult muschi vaginului pot fi antrenati sa se stranga sporind placerea barbatului cu conditia ca partenera sa fie dispusa sa faca efort.
De asemenea sunt anumite pozitii care stimuleaza mai bine decat altele. Experimentati domnii mei nu emiteti o concluzie. Daca nu esti multumit nu te poate nimeni opri sa te circumcizi.
O mica curiozitate. De unde sti cata placere ar trebui sa simti in timpul actului sexual si de unde sti ca poti obtine mai multa fara pielea respectiva?