| Andrei9696 a întrebat:

Am vrut sa-mi incep viata sexuala si nu mi mai sculat penisu cand trebuia de ce oare am 17 ani.90-93 kg 1.81m penisul meu atinge 15 cm in stare ereta iar in stare fleasca e mai micut. cand alerg parca mi se face mic de tot dar habar nu am de ce. in fine sa revenim la prima treaba. Imi cam tremurau picioarele cand eram cu acea fata. si nu mi se scula de nici un fel m-am uitat la un film ceva nici asa. si de atunci parca am o frica asa si ma gandesc numai la treaba accea si imi e teama sa mai fac ceva. acasa nu am probleme am erecti dimineata si de mai multe ori pe zi. daca ma imbratisez cu o fata si o ating pe fund sau ma sarut cu ea. ma excit imediat. dar nu inteleg ce am avut atunci.si in ziua aia ma masturbasem. Multumesc mult cine ma poate ajuta sa raspunda happy

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fenomenul de care vorbesti, cred ca s-a intamplat din cauza ca a fost prima data si ai fost cuprins de emotii ca poate nu vei satisface iubita.

| SkyPilot a răspuns:

O problema poate fi ca daca iti intra in cap ca nu se scoala, nici nu o sa se scoale. Relaxeaza-te, faza cu picioarele ma face sa cred ca erai cu stressful cat casa.
Daca s-a intamplat doar odata nu e nici o problema.

| grab a răspuns:

Un paracetamol si o cana de vin rosu.
taur te face.

| CristiiMu?at a răspuns (pentru grab):

Serios? e ok sa iei paracetamol cu vin?

| grab a răspuns (pentru CristiiMu?at):

Atata timp cat nu e antibiotic sau psihotrop, poti sa bei putin alcool cam dupa orice medicament.
cel mai bine ar fi totusi sa cauti un remediu la plafar, de exemplu Branca Ursului, creste potenta si testosteronul.

| ViatacuLouie a răspuns:

1. de ce ai 90 de kg la 1.81?
2. erai foarte tensionat si din acest motiv corpul tau nu a mai reactionat cum trebuie la stimuli

| Andrei9696 explică (pentru ViatacuLouie):

Asa sunt eu mai supraponderal. de mic. eu cred ca ar fi mai bine vreo 81-82 de kg la 1.81m

| ViatacuLouie a răspuns (pentru Andrei9696):

Eu am 65 de kg la 1.82, dar da, ar fi mai bine 81-82

| HeadShoot32 a răspuns:

Din cauza ca te-ai masturbat, depinde si de cate ori. O data, merge, de doua ori. Sa zicem ca merge. Dar de la 3 in sus cred si eu ca nu se mai scoala la 17 ani. Si am inteles ca ai erectii destul de dese. nu e prea normal, normal e sa ai dimineata, atat. Asa in timpul zilei. Fara sa fii im preajma unei fete si sa faci chestii cu ea si sa te uiti le filme. Nu prea vad daca e normala treaba asta. Imi pot explica chestia asta doar daca ai facut abuz de masturbare in trecut, asta te poate afecta si astea sunt cauzele erectiei involuntare.

| Andrei9696 explică (pentru HeadShoot32):

Da in trecut ma masturbam des... Dar de un timp in oa nu prea ma mai masturbez. Si dupa cum am zis cand sunt cu o amica si ma sarut cu ea si o tin de solduri si ea ma musca. Imediat se scoala. Dar poate e din cauza ca sunt virgin si na a fost prima data. Si probabil am stat stresat ca numai stiam de mine cand am vazut ca nu mi se scoala.

| romarios70 a răspuns:

Nu ii trebuie nici macar un remediu. s-a inhibat de emotie. incearca sa gandesti pozitiv.

| SamuraiCHR a răspuns:

1. Fa un sport
2. Te duci la un pshiolog poti suferi de anxietate.
3. Asta e doar la inceput dupa un timp prinzi experienta si nu o sa mai ai aceste probleme
4. Mai putina masturbare
5. Daca nu vrei alea de mai sus sau fugi de pshiolog iei maraton forte sunt naturiste