| clau1 a întrebat:

Amnp o problema.De ceva timp,m-am apucat sa scriu o poveste pe Wattpad,se numeste Life Without Her,si m-am indragostit de personajul principal,Jully! Ce sa fac? Sunt un tip social,ies din casa des, am multi prieteni…Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Sa incerci sa ii gasesti corespondentul din realitate.(corespondenta)

| Oana92 a răspuns:

Sa te imprietenesti cu un psihiatru...

| peperonies a răspuns:

Ba da cu numele romanesti ce s-a intamplat? de ce nu putea sa o cheme cerasela?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca personajul exista si in realitate atunci e ok. Daca te-ai indragostit de imaginatia ta probabil ai sa ajungi celebru pentru asta. Spor la scris!

| SebylVane1890 a răspuns:

Mare artist, mare...
Sa te indragostesti de propria imaginatie e un lucru la care inca lucrez, deci admiratia mea pentru tine e specifica unui psihiatrubig grin
Spor la gasit asemanari( aproape inexistente) cu realitatea!

| Nonzen a răspuns:

Bună Clau! happy
Problema este că ai creat-o pe Jully un ideal de frumusețe feminină, ai creat o fată perfectă, prin personajul ei ai spus ce-ți dorești de la partea feminină.
Ori realizezi că nu există, ori te creezi pe tine personajul principal care rămâne până la final cu Jully, lucru care te va face să te simți împăcat cu ideea.
Succes! big grin