| ulysses a întrebat:

Salut TPU,as avea o problema cam delicata de discutat,este vorba de ejacularea precoce, stiti ceva produse la farmacie care poate sa te faca sa "rezisti" mai mult in ziua aceia sau pe moment?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu vrei sa-ti rezolvi problema, ci doar sa o maschezi o data sau de doua ori, exista prezervative Durex Performa care au un anestezic ce va reduce din excitatie si te va ajuta sa te controlezi.

3 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Am trecut i eu prin asta. solutia pe termen lung este experienta, si increderea in ine. Pe termens curt, poti foloi astea: http://track.climaxcontrol.ro/product/Climax-Control/?pid=119&uid=1419 Iti vor da mai multa incredere, si macar esti sigur ca nu vei avea motive sa te rusinezi, si vei impresiona fata :)

| flobest a răspuns:

Problema aceasta apare din multe cauze sa stii: inceputul vietii sexuale, stresul, frica de a da gres etc. Cel mai bine ar fi sa mergi sa vb cu un doctor specialist in acest domeniu, el o sa iti ofere cele mai bune sfaturi. Prezervativele Durex Performa sunt bune, dar daca esti stresat sau daca apar acele ganduri in mintea ta nu o sa mearga. Incearca sa te gandesti la orice altceva cand faci sex, si foloseste-le sper sa ai noroc. Daca nu mergi la medic pana nu e prea tarziu.