| WooWooo a întrebat:

As dori sa trec direct la subiect.
Imi place de o fata din clasa mea cam de la inceputul anului ( anul acesta am intrat si eu la liceu.) Ma inteleg foarte bine cu aceasta fata, in fiecare zi ne vedem cu o ora mai devreme pe motivul ca ne plictisim acasa. In fiecare pauza stam impreuna, si mereu petrecem foarte mult timp impreuna. Ceea ce ma deranjeaza foarte tare este ca, desi stie ca imi place foarte tare de ea, nu vrea sa fim impreuna, chiar daca eu ii fac toate poftele ( ii cumpar orice doreste, ii dau tigari in pauze, o cinstesc si toate cele ). Problema este ca ea este intr-o relatie cu un baiat de 20-21 de ani, si desi este intr-o relatie, atunci cand fac lucruri care ii plac, ma saruta, iar atunci cand jucam adevar sau provocare cu colegii, accepta sa ne sarutam french sau chestii d'astea. Totusi, nu asta e problema, problema mea este ca desi ii fac totul pe plac, nu vrea sa fie cu mine. Ei ii plac baietii cu o varsta mai mare pentru ca ii considera mai maturi. Eu sincer, nu ma port ca un copil, nu fac glume proaste, glumele bune le pastrez pentru cand e momentul, ii sunt mereu aproape, cand are vreo problema personala ii sunt aproape si ii spun sa imi povesteasca si mie pentru a mai scapa de stresul zilnic.
Totusi, cel care a capatat mai mult stres sunt eu. Pur si simplu tin prea mult la ea, daca as fi cu ea nu as face-o niciodata sa sufere. In primul semestru mai a fost cu un baiat care a facut-o sa sufere, tot mai mare ca ea era. Stiu ca asta se va intampla si in relatia asta pe care o are acum, diferenta de varsta e foarte mare, persoana aceea poate sa o insele oricand si sa o faca sa sufere. Suferinta ei mai ii este amplificata si de faptul ca parintii ei sunt despartiti, iar ea are un tata vitreg foarte rau, mereu imi povesteste despre ceea ce se intampla, cum ca tatal ei vitreg ar vrea sa o dea afara din casa...
Grupul in care ma aflu eu, format din mine, ea si inca 4 fete, mereu spune ca eu prea o alint, prea am grija de ea si prea cheltuiesc banii pentru ea. Eu mereu le spun ca fac asta pentru ca o plac prea mult, iar ele mereu imi spun ca am fost un prost ca i-am spus ca o plac, pentru ca acum profita de mine, iar eu nu-mi dau seama ( cum ziceam, ii fac totul pe plac.).. Aceste lucruri, nici nu mai stiu cum sa le zic, rautati, gelozii, pur si simplu nu le pot numi, dar m-au dus intr-o situatie in care stresul ma face pur si simplu sa beau in fiecare seara si sa fumez aproape cate un pachet de tigari pe zi. Este foarte greu, am incercat sa nu ma mai gandesc asa de mult la ea, dar pur si simplu nu reusesc. Simt ca suntem facuti unul pentru altul, semanam foarte mult, petrecem foarte mult timp impreuna. Va rog, nu ma injurati sau alte lucruri, am incercat doar sa ma descarc. Totusi, as dori sa imi transmiteti opinia dumneavoastra, in legatura cu ce as putea sa fac pentru a-mi fi mai bine. Dau funda si tot ce doriti, numai dati-mi un raspuns rapid si folositor! O zi buna in continuare.

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Dau dreptate prietenelor tale! aceasta fata doar profita! nu are nici cel mai mic sentiment pentru tine,chiar as spune ca se joaca cu tine!
Nu te iubeste nici p tine nici pe prietenul ei,se iubeste doar pe ea! punete in locul ei ai prietena si te saruti cu alta fata care sti ca te place,cum se numeste asta!
Inteleg ca o iubesti,dar sincer ti-o spun ca iti este mai bine fara ea! Rupe orice legatura cu ea asa vei putea trece mai repede peste! stiu ca este dureros,dorinta este mare, iar dragostea pentru ea si mai mare, dar asta nu poate dura o viata!
Pana la urma isi va gasi p cineva care intr-adevar o va face fericita si o va invata sa iubeasca cu adevarat, atunci ce vei face, cand ea va rupe orice legatura cu tine?

| WooWooo explică (pentru IloveME):

Da dar totusi. Toata lumea ne spune ca ne-ar sta bine. oricine. pe strada cand mergem auzim lumea: "Ce cuplu frumos" si chestii d'astea. nici macar nu suntem impreuna. O vanzatoare de la un magazin la care ne ducem mereu vbeste cu noi, ne spune ca ne-ar sta bine impreuna, si ea mereu ii spune ca nu vrea sa ma faca sa sufar. Cu asta nu o inteleg prea bine. mai rau sufar daca nu suntem impreuna. Dar ma rog. Multumesc mult pentru raspuns.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Esti orbit! Scapa cat mai poti de fata asta pentru ca doar te foloseste.
Te intrebi de ce? Pai uite cam cum sta treaba.
Nu vrea sa fie impreuna cu tine,pentru ca are iubit. Dar te tine in apropiere pentru ca ii cumperi orice isi doreste.
Si mai gandeste-te ca atata timp cat este cu acel baiat si se saruta cu tine. poate fii si cu tine si sa se sarute cu altul.
Ti-ar conveni,nu cred?
Sunt mii de fete in jur. Ea nu te merita, pentru simplul fapt ca este o prefacuta si-o profitoare.
Profita de sentimentele si de bunatatea ta.
Gaseste-ti o fata care sa te iubeasca, nu sa te foloseasca.
Dar atata timp cat vei mai sta mult in apropierea acestei fete nu vei gasi fata potrivita tie.
Nu-i mai cumpara nimic. Si daca iti cere ceva, nu-i da.
Spune-i sa-i daruieasca iubitul ei.
Off, ai grija de tine si nu te mai lasa calcat in picioare!

| Mozurov a răspuns:

Tipule niciodata sa nu ii faci toate poftele unei fete cu care vrei sa te cuplezi! E regula! Daca ii faci toate poftele fata va gandi"hmm asta e disperat dupa mine va face tot ce ii spun eu...mda nu cred ca o sa fiu vreodata cu el".Nu ii mai acorda atata atentie si invata sa ii spui nu cand iti va mai cere ceva si tu vei iesi in pierdere.

| IloveME a răspuns (pentru WooWooo):

Nu ii pentru tine! uita-te in jurul tau, cum se comporta!
Are prieten si il inseala, tu ai accepta sa-ti faca iubita ta una ca asta?

| Azre a răspuns:

Nu merită, vezi altă fată, aceasta se folosește de tine.