| Aries a întrebat:

as dori si eu cateva sfaturi in legatura cu timiditatea.adica timiditatea fata de fete, ma simt foarte jenant sa incerc sa agat pe strada, sau sa incep sa spun replici dupa net, adica nici nu mi se pare ok, dar pur si simplu as vrea sa reusesc sa intru in vorba cu fetele altfel decat asa.deci stau ff prost la capitolul asta. dupa ce ajung sa le cunosc nu mai e o problema, dar e greu sa ajung sa fac cunostinta cu o fata. ceva sfaturi va rog:-s

Răspuns Câştigător
| superman_5598 a răspuns:

Hmm...pai in cazul asta.te duci fain frumos la fata si o intrebi ceva(orice), dar sa ai un zambet larg pe fata. Daca zambesti pari mai sigur pe tine, si mai kewl.Ca daca te duci asa serios la ea o sa zica fata ca acum vrei s-o ceri de nevasta sau cevalaughing.mai ales daca nu o cunosti deloc sau nu ai vorbit ever cu ea.Deci te duci la ea,o intrebi ceva p'acolo,nu conteaza cat de stupida e intrebarea atata timp cat tu te hizlesti laughing. Ideea e sa nu te sperii sau sa te simti intimidat de ea,dar nici tu sa nu o sperii(de aia zic sa fii glumet si cool).
P.S.:daca sunt mai multe fete poti sa le adresezi intrebarea la toate, si dupa aia sa te axezi pe aia care vrei tu s-o abordezi.K daca te duci direct la aia si o intrebi ceva, fata o sa te refuze si o sa faca pe inabordabila(chiar daca i se pare ca esti simpatic) doar ca sa nu zica prietenele ei ca ii o.si ca se lasa din prima.
Deci poti sa te duci si sa zici "Veniti la suc, fetelor?" sau alte minuni. oricum sa pari funny so cool. Tupeul e apreciat.
Be Not Afraid! laughing

3 răspunsuri:
| Karisma a răspuns:

Uite,eu la fel am fost foarte timida si rusinoasa.Dar am invatat ca daca sunt timida si rusinoasa pierd foarte mult in viata.Ca de exemplu nu am avut curajul sa ii spun unui baiat ca imi place de el si l-am pierdut.Si acum nu-l mai pot aduce inapoi.Nu iti trebuie sa citesti nimic, nu trebuie sa iei niste ore de timiditate pur si simplu cum s-ar spune i-ati inima in dinti si fa-o. Vorbeste cu fete, intra in discutii.Si peste un timp iti vei da seama cit ai pierdut cind erai timid si rusinos.Bafta

| superman_5598 a răspuns:

Pai sincer apreciez ca nu te bagi asa in seama.Ai fi surprins sa afli,dar fetele prefera baietii care le fac sa se simta speciale,care nu se dau dupa toate care trec pe langa el,si mai ales:care au mult respect si incredere de sine.
Nu trebuie sa te dai la o suta de fete,trebuie sa te dai la una,insa sa fie una care chiar merita happy. Daca te dai la o haita intreaga atunci nu vei parea altceva decat un fustangiu, si la nici o fata nu ii plac fustangiii.
Daca chiar vrei sa impresionezi o fata, atunci trebuie sa respecti urmatoarele:
1)comporta-te un timp indiferent cu fetele, mai ales cu ea.(nimanui nu-i plac persoanele care se arunca la picioare a.ca.a milogii).
2)ia-o prin surprindere cu o intrebare de natura sarcastica,amuzanta.(probabil se va intraba "wow,tipul asta vorbeste cu mine, dar el de obicei nu vorbeste cu fetele, deci i must be special!")
3)tachineaz-o.cu orice. oricum.(dar vezi sa nu intreci masura si s-o iei la bataie sau mai ce stiu eu ce,iar daca sunteti mai multi adunati atunci nu prea merge, fiindca nu va mai simti ca faci asta pentru ca o placi, si ca va bateti toti joc de ea)
4)fa tot asa,baga-te in seama cu ea,da vezi sa nu isi dea seama ca o placi prea mult, mai da-i si clipe de indiferenta, in care sa fie ea cea cu initiativa happy.
Sfaturile mele sunt mereu bune.Pup si bafta cu fetele!kisskiss

| Aries explică:

Da sunt de acord, dar nu ma refer la o fata anume.ca asta e ideea ca daca e sa am ceva cu o fata anume,ma descurc,ideea e cum sa fac sa reusesc sa intru in vorba cu o fata,ca am asa o senzatie aiurea si simt ca imi ies numai tampenii pe guralaughing, apreciez raspunsul tau, multam:*