| JustMeTeo a întrebat:

Bună TPU
Am o problema, eu sunt destul de plinuta si mereu cand merg pe strada s-au la scoala, am sentimentul ca toata lumea se uita la mine... Si ma simt destul de prost in pielea mea eu tot incerc să slăbesc, si am mai slabit, dar tot nu ma simt bine in pielea mea, aveti niste sfaturi? Nu in legatura cu slabirea ci in legatura cu timiditatea mea...

Răspuns Câştigător
| SabinaQueen a răspuns:

Cred ca chestia asta este in mintea ta.
Si in plus, nu ar trebui sa-ti pese de ce zice lumea. Si eu am primit de-a lungul timpului multe jigniri sau comentarii rautacioase, dar pur si simplu nu le baga in seama.
Fa totusi in asa fel incat sa te simti bine in pielea ta

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sunt mulți băieți/bărbați cărora le plac fetele/femeile mai corpolente. Profită de faptul că știi asta.

| SkyPilot a răspuns:

Nu se uita nimeni la tine asa cum crezi tu.
Fetele plinute au farmecul lor. Incearca sa te obisnuiesti cu ideea, sa descoperi ce ai frumos si sa te simti bine in pielea ta. Sa stii ca o fata care este sigura pe sine pare mai frumoasa decat una care este cu adevarat frumoasa dar nu are incredere in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul lucru pe care îl poți face e să înveți să te accepți, să îți placă ceea ce vezi în oglindă. atâta timp cât îți accepți defectele, nu o să te mai afecteze părerea celorlalți.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu cred ca te vad alti ciudata ca esti mai grasuta doar ca tu crezi asta

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Stai calma, nu te mai stresa ca se uita la tine, ei doar te invidiaza...P.s: Glumeam
Totusi nu ii mai baga in seama, daca se uita la tine, si daca nu se uita si tu ai impresia aceea se datoreaza faptului ca tu mereu te gandesti ca esti mai plinuta happy

| d3javw a răspuns:

Cred ca ideea e sa ai mai multa incredere in tine, nici eu nu sunt foarte multumit de mine in sensul ca as vrea sa fiu mai inteligent decat sunt dar am inceput sa cred ca asa m-a lasat dumnezeu si pentru fiecare are cate un plan in functie de ce ne-a dat, nu cred ca e rau sa fi timid dar nici foarte timid

| KamyHeey a răspuns:

Accepta-te asa cum esti! Nu ii mai lua in seama pe ceilalti daca rad de tine. Fiecare om e perfect asa cum e, trebuie sa te simti bine in pielea ta. Daca ceilalti nu rad de tine si tie doar ti se pare? Incearca sa te concentrezi pe alte lucruri si lasa-ti corpul asa cum il ai.