| Andrew30 a întrebat:

as vrea ajutorul vostru.

Nu prea am "lipici" la fete.

Adică cum sa cuceresc o fata? Mai ales fata de care-mi place...

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Pai unu la mana fiecare cica are un suflet pereche. deci sa stii ca nu esti vreo exceptie de om, vreun fenomen a naturii. dar uite niste sfaturi observate la cei mai atravtivi baieti din scoala :

Ca să faci o femeie să se simtă specială, fă ceva special
Atunci cand vrei să impresionezi o femeie, niciodată să nu spui: „Deci… ce-ai vrea să facem acum?" Un barbat adevărat are întotdeauna un plan şi ştie ce pas urmează. Ca să subjugi o femeie, zice bătrânul cuceritor, imaginează-ţi că trebuie s-o ceri de nevastă şi organizează seara cum crezi mai bine (în afară de inel).

2. Intimitatea e sexy
O femeie măgulită e trei sferturi cucerită! Du-o departe de gălăgie, de alte perechi curioase de ochi, de orice v-ar putea distrage atenţia. Numai în intimitate o femeie este ea însăşi.

3. Las-o să se simtă fascinată de faptul că eşti fascinat de ea
Casanova (unu pe la 1700 care cica cucerea femei multe)invita femeile în camere pline de lumină şi oglinzi pentru ca ele să se bucure de imaginea lor din toate unghiurile posibile. De asemenea, femeia se simte mai sexy atunci când se priveşte în oglindă. Daca nu există oglinzi, atunci trebuie să devii tu însuţi o oglindă în care ea să se admire. Cum? Arată-i ce efect are asupra ta!

4. Întreab-o la ce se gândeşte
Arată-i că interesul tău pentru ea e mai profund decât pielea. Că nu e doar o piesă decorativă.

5. Nu te zgârci tocmai acum
Dacă a acceptat să iasă cu tine, nu-ţi număra în faţa ei bănuţii.

in rest fii tu insuti, nu incerca sa fi altcineva. ingrijeste-te un pic ( nu zic acum sa ajungi obsedat de tine, dar da-te cu deodorantin caz ca nu te dai, spala-te pe dinti )
acum sa stii depinde si de fata. nu zici ca nu ai lipici la fete, adica vrei sa te placa mai multe fete?
daca e sa-ti placa doar de una, atunci fii tu insuti in preajma ei, fi deschis totusi ai rabdare.pe parcurs o sa-ti dai seama ce-i place si ce nu. succes!

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Prin felul tău de a fi.
P.S: Fără trandafiri sau știu și eu ce căcaturi văzute în filmele de dragoste de prost gust.

| Geanin a răspuns:

****

| Biutza22 a răspuns:

Nu trebuie sa te comporti intr-un anume fel, ci trebuie sa te comporti natural si sa fii tu insuti, treaba cu lipiciul e o mare prostie, daca iti pui in cap faptul ca esti " lipicios" o sa fii iar daca te consideri "nelipicios " nu o sa fii.winking sper ca te-am ajutat!