| Iuliant22 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in legatura cu ceva. As vrea sa imi cumpar un laptop pana in 2000 lei si as mai vrea daca se poate sa ruleze si jocuri mai bunicele nu neaparat GTA V dar macar sa mearga LoL la medium-high. As vrea sa il iau prin decembrie sau mai tarziu dar sa imi fac o idee ceva. Daca puteti sa imi lasati un link.

Multumesc anticipat. Dau Funda!
P.S

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu gasestu tu laptop de 2000 de ron care sa ruleze gta 5 abia ruleaza unul de 4000 de ron, ca sa rulezi gta 5 ai nevoie de un desktop foarte bun

| Iuliant22 explică (pentru RAY):

Pai nu vreau sa ruleze GTA V. Vreau sa mearga LoL la medium-high.
Acum am pc :
Procesor : AMD Sempron(tm) Procesor 3600+ 2 Ghz
Ram: 3 GB
Placa video : NVIDIA GeForce 6150 nForce 430 512 mb
Si merge LoL-u pe low.

| RaduRx a răspuns (pentru RAY):

O prostie. Am terminat GTA V pe un laptop de 1200 ron, pe low, fara probleme.Nu iti trebuie cine stie ce tank sa joci GTA V iar cu un pc de 4000 de ron, daca faci alegerea buna, il joci pe HIGH.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai pune 1000 pentru laptop daca vrei jocuri modeste. Dar cu 2000 schimbi sistemul pe care-l ai cu unul mult mai performant. P.S. Intrebarea data viitoare sa o pui la "Tehnologie".

| mihai69 a răspuns:

Ca să te uiți la filme XXX merge și un laptop de maximum 1500 lei. (scuzați răspunsul - e conform cu categoria).