| anonim29299299999999 a întrebat:

Salut TPU! astazi m-am despartit de iubitul meu, am avut o relatie de doua luni jumatate (stiu ca nu pare foarte mult, insa s au intamplat multe in timpul asta). motivul despartirii este ca noaptea trecuta (ora 12) a iesit afara fara sa imi spuna, m-a mintit ca de fapt nu iesise. stiu ca pare un motiv prostesc, insa eu m-am enervat cand realizasem ca sunt mintita si i-am dat block, adica eram convinsa ca o sa mi scrie sa isi ceara scuze pe alta retea de socializare (de vreo doua saptamani avem o relatie la distanta si ii aveam parola de la toate conturile), insa nu a facut o. ba chiar parea ca nu i-a pasat. m-a scos si de pe alte retele de socializare si a inceput sa urmareasca alte fete. tin sa mentionez ca in timpul relatiei (chiar daca a fost scurta), s-a comportat cu mine mai frumos decat orice alt baiat si m-a facut sa inteleg cum e sa fii iubita, ba chiar lui i-a pasat mult mai mult de mine si era mult mai atasat decat eram eu, iar faptul ca a fost atat de nepasator astazi m-a pus pe ganduri… ce parere aveti? credeti ca ar trebui sa i scriu, sa comunicam, avand in vedere ca el nici nu s-a deranjat sa si ceara scuze?

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Bună! Am avut aceeași problemă. Chiar dacă te-a făcut să te simți bine gândește-te că ăla era doar trecutul. La început mereu totul va fi roz și după aceea o să fie alb și negru. Cel mai probabil și-a pierdut interesul sau îi place de o altă fată. Dacă îi mai păsa de tine te suna sau măcar vorbea cu tine.

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă accepți sa fii mintita se va repeta și pe viitor, nu îl mai cauta.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu pot sa stiu ce i-a trecut lui prin cap dar daca una mi-ar da block pentru atat, sa fie sanatoasa si fericita cu altul care ii suporta fazele astea. Daca te astepti ca toti o sa vina la tine in genunchi sa isi ceara scuze, o sa fie dureros cand o sa te loveasca realitatea laughing

| anonim29299299999999 explică (pentru RoCkKiD):

știu ca am exagerat, dar in conditiile in care tu ma minti la ora 12 noaptea ca esti acasa si de fapt esti afara, am fost pusa pe ganduri. nu voiam sa se intoarca la mine in genunchi dar pentru faptul ca m-a mintit m as fi asteptat la niste scuze

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim29299299999999):

Cred ca trebuie sa inveti ca in momentele alea trebuie sa comunici. Daca simti ca te minte, vorbeste cu el si intreaba-l de ce a facut-o iar in functie de raspuns de decizi daca vrei sa continui relatia.

Ce ai facut tu e comun la varsta ta, dar asta e si motivul pentru care citim despre atatea drame pe aici. Solutia in orice relatie e sa intrebi partenerul de ce a facut ceva si sa te decizi ce vrei sa faci in functie de raspuns. Reactiile pompoase cu blocatul si certatul nu impresioneaza pe nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii!
Tu esti control freak si plina de gelozie, el mincinos.
Altul, daca asta nu este pe placul si sub papucul tau.

| mihai69 a răspuns:

Nu prea avea de ce să-și ceară scuze.
Omul a realizat ce fel de caracter ai și a fost fericit că a scăpat așa repede și ușor.

| anonim29299299999999 explică (pentru mihai69):

Nu avea de ce sa si ceara scuze in conditiile in care la ora 12 noaptea era afara (nici nu stiu daca singur), iar mie imi spunea ca este acasa?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim29299299999999):

Nu. De ce e musai să-ți dea ție raportul unde e și ce face? Ești cumva mama lui, iar el are 5 ani?

| anonim29299299999999 explică (pentru mihai69):

Ideea e ca primul meu gand cand mi-a spus ca e acasa si dupa am vazut ca a postat de afara era ca ma insala

| Emilian65 a răspuns:

Lasă-l în pace! Nu vrea o relatie stabila cu tine.

| GeorgeCazan a răspuns:

Ai probleme grave și nu realizeazi. Adică ii controlozi viata cum vrei, ii știi parolele la rețelele sociale (asta e infracțiune informatică), te despărți de el, apoi vrei ca tot el sa vina în genunchi să-și ceară scuze?

El este în pielea câinelui care a stat legat tot timpul; când a scăpat de lanț, a fugit de acasă și dus a fost. Plus că în cazul de față, după evadarea lui, și stăpâna l-a abandonat, spunând ca e un câine vagabond.

| anonim29299299999999 explică (pentru GeorgeCazan):

Parolele el mi le-a dat, nu eu i le-am cerut. m-am despărțit de el deoarece nu a avut respectul să își ceara scuze dupa ce m-a mintit, pentru ca m-a pus pe ganduri ca a iesit si m-a mintit ca nu o face, deoarece nu as fi avut de ce sa ma supar daca stiam ca iese. nu era nevoie sa ma minta daca nu avea un motiv

| Michele7 a răspuns:

El este un mincinos și tu ești obsedată de control! Nu sunt de acord că trebuie să ai toate parolele lui. Omul ăsta deja nu mai avea intimitatea lui, cel puțin virtuală. Dacă avea să te înșele o făcea și fără telefon. El avea parolele tale? happy

| anonim29299299999999 explică (pentru Michele7):

El s-a oferit sa imi dea parolele lui pentru ca stia ca sunt foarte geloasa si voia sa fiu sigura ca nu vorbeste cu altele, nu eu i le am cerut