| ClaudiuTicu a întrebat:

Am intalnit o fata... era, si este frumoasa. Ne-am indragostit la prima vedere si ea, cred ca la fel de mine. Am cunoscut-o la spital la psihiatrie, eram internati amandoi acolo, eu ei ii scrisesem niste poezii de dragoste, ei ii placea cred. Numai ca ea este bipolara, cand e buna cand e rea. Cand eram cu ea nu eram indeajuns de suficient ca ma iubea. Eu o iubeam sincer pe ea, cu toate ca locuieste la vila, avea o vila frumoasa. Pe urma s-a intamplat sa vorbeasca cu cineva si sa se intalneasca la o cafea, ea mi-a zis asta, si ce era sa spun nu? Am fost de acord cei doi se cunoscusera pana acum, sau nu. Si m-am enervat si am avut o iesire nervoasa am zis ca vreau sa ne despartim cu atat ca e mai bine, am zis asta pe moment, pe urma i-am zis ca-mi pare rau ce am zis si ca o doresc inapoi sa ma ierte etc. Am fost violent verbal cu ea si pentru asta ea s-a speriat de mine. Ea a mai avut niste probleme de sanatate, am incercat sa o inteleg dar timpul a decis ca nu. Am inceput sa-i vorbesc urat pentru ca nu mai eram cu ea si peste putin timp mi-a parut rau, am tinut la ea am iubit-o sincer nu a fost pe interes nimic, pe ea o chema Claudia, pe mine Claudiulaughing eram in religia catolica. Pe urma, ce s-a mai intamplat ea flirta cu altcineva cu -n prieten de-al meu si nu e frumos un prieten care-l cunosc sa se bage sa vorbeasca cu ea cu fata asta sa faca avansuri. Nici eu nu-i i-au prietena ce are el, nu vorbesc cu ale lui. Stiti la ce ma refer...sotia prietenului meu! Asta spune tot doream sa ma razbun sa-l bat pe ala dar nu rezolv nimic el are masina si poate de asta ea il indrageste. Am avut 1 luna de relatie impreuna m-am atasat repede de ea, m-am obisnuit cu ea si de valentine-s day i-am oferit un buchet de flori insemnand ca se mai gandeste dar stiam raspunsul Nu. Nu la zis ca nu era frumos sa ma refuze. Am mai continuat sa-i vorbesc urat mi-a dat block pe facebook, si nu o pot uita si nu stiu cum sa fac sa ma scoata de la block macar sa ramanem prieteni si atat.Nu am putut sa mananc o saptamana eram in depresie din cauza despartirii, totusi daca ma iubea cu adevarat nu ma parasea. Imi pare rau pentru ea. Mereu cand o sa-mi aduc aminte o sa vars o lacrima pentru ea.

Răspuns Câştigător
| PalfiDenisa98 a răspuns:

Interesanta poveste, dar poate totul a decurs asa cum a trebuit. Poate in ochii vostrii va potriveati, dar in realitate nu. Plus s-a comportat urat cu tine, tu cu ea vorbind asa, deci supararea era reciproca, dar sfatul meu este ca ar trebui sa-ti faci "curat" printre prieteni si sentimemte si sa pastrezi doar ce merita.

| ClaudiuTicu explică (pentru PalfiDenisa98):

Cand m-a vazut pe 14 februarie m-a imbratisat atat de mult ca parca ar fi ultima imbratisare. vorbind psihologic! sad

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Si tu pentru ce erai la psihiatrie? In afara de manifestarile borderline...

| pufipo a răspuns:

Poate daca nu iti bateai joc de ea, era altfel situatia acum
intr-o fata nu dai cu o floare, dar, cu un cuvant urat

| ClaudiuTicu explică:

Nu cred ca 1 luna este indeajuns sa iubesti pe cineva, nu ai timp nici sa cunosti persoana respectiva in atat de putin timp doar daca nu te atasezi prea usor de o persoana, daca e asa si te atasezi repede cauta-ti alta si uita de ea poate ai sa o iubesti mai mult pe ea si de cealalta ai sa uiti, si nu trebuie sa povestesti totul cu fiecare detaliu cu persoanele necunoscute poate cineva sa isi bata joc de tine, ma refer la partea cu psihiatria tot ce conta e ca o iubesti si atat fara alte detalii mai putin discutabile, Nu? Dramatizezi prea mult un lucru care iar nu e bine!