| anonim_4396 a întrebat:

azi am avut primul contact sexual, baiatul s-a protejat si a fost grijuliu cu mine, la vreo 3 ore dupa contact mi-au aparut niste pete de sange, nu am dureri sau usturimi in zona vaginului, doar aceste pete de sange. Oare de la ce pot fii?

Răspuns Câştigător
| DeeaDeutza08 a răspuns:

Este normal da dupa primul contact sa ai si aceste pete de sange, deoarece tu ai fost virgina si acum nu mai esti iar himerul s-a rupt! Stai linistita, nu ai de ce sa iti faci griji! sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Petele de sange sunt de la ruperea himenului (deflorare). Nu uita de primul consult ginecologic, obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sângerarea respectivă se datorează dezvirginării.
Deci, este normal.

Toate cele bune.