| Joi a întrebat:

Salut TPU, azi am facut sex cu o fata, iar in timpul sexului prezervativul s-a rupt. Nu a durat nici 2 secunde si l am scos dandu-mi seama ca s-a rupt. Nu mi-am dat drumu nici pe departe, insa din ce am auzit se poate ramane insarcinata si de la lichidul preejaculator insa nu m-am masturbat in ziua aceea deloc, si am urinat de multe ori. Dupa ce mi-am scos prezervativul, fata s-a dus sa urineze. Tin sa mentionez ca mai sunt 4 zile si ii vine ciclul. Care sunt sansele sa ramana gravida. Dau funda

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Zero. A trecut de ovulație. Stai calm. Faptul că ea urinează nu schimbă nimic. Gândește-te ca glandul (capul, pe înțelesul tuturor) e la 10-15 cm distanță de uretră, înspre interior ( pipilușul curge aproape de ieșire, sperma e mult în interior) deci ca sa spele sperma, ar trebui să urineze spre interior, destul de adânc. Pentru viitor, procură-i fetei pilula de a doua zi, și nu mai folosi prezervative made in Sri Lanka.

| Joi explică (pentru MihaiSpeedster):

Multumesc, totusi am folosit durex jeans

| Joi explică (pentru MihaiSpeedster):

Trebuia sa i vina azi si nu i-a venit. Sunt stresat

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Joi):

Stai mă calm, că îi vine. Du-te și bea o bere ca să treacă stresul.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara prezervative cu numere mult mai mici, fiindca unicul motiv pentru care s-a rupt prezervativul este ca a fost prea LARG/MARE, rasucindu-se pe penis in timpul sexului, s-a intins la maxim si a pocnit.
Fata nu are importanta daca urineaza sau nu, ca ea nu are sperma ramasa pe teava cum are baiatul iar canalul vaginal unde are loc sexul nu corespuinde cu canalul urinar, deci NU are importanta daca fata urineaza dupa sex!

| Emilian65 a răspuns:

Șansele sunt minime spre zero.

| LoveSleep a răspuns:

N-are nimic, stai linistit.

| Goete a răspuns:

Stai linistit.

"insa din ce am auzit se poate ramane insarcinata si de la lichidul preejaculator"
-- Eu din cate am auzit se poate ramane insarcinata chiar si virgina fiind laughing - si dintr-o sursa cu mult mai multa credibilitate in lume decat de unde ai auzit tu

| Joi explică (pentru Goete):

Ma refeream ca se poate ramane insarcinata daca lichidul preejaculator aduna spermatozoizi (scuze daca ma exprim mai naspa).

| Goete a răspuns (pentru Joi):

Poate ramane "cartus pe teava" daca ejaculezi si nu urinezi.

Dar dupa cum spui, nu e cazul tau. Stai linistit

| StripperRaoul a răspuns:

Las ca nu ramane asa usor

| DixieBloom a răspuns:

Cel mai probabil a trecut de perioada de ovulație dacă mai sunt 4 zile până la ciclu, deci nu rămâne gravidă. Lichidul preejaculator apare înainte de penetrare, pentru lubrifiere. În mod normal, el nu conține spermatozoizi, dar mai sunt cazuri când pot fi.