| FirsT1001 a întrebat:

Cand m-am transferat la noua scoala am dat de o fata foarte draguta. Ne-am imprietenit etc, dar inainte eram putin mai reci unul cu altul, adica nu eram foarte apropiati. doar niste amici. Pana la urma ne-am imprietenit ceva mai bine iar eu i-am marturisit ca o plac. Ea mi-a spus ca ar prefera sa ramanem doar amici. Timp de 2 saptamani relatia noastra s-a racit dar dupa aceste 2 saptamani ea a inceput sa ma bage in seama mai mereu. Mi-a spus ca daca sentimentele mele nu au fost sincere ea s-ar fi suparat si etc. Ei bine pana la urma m-am atasat din ce in ce mai mult de ea iar la ora actuala ne intelegem de minune, ne tachinam, ne bagam mereu in seama unul pe altul la scoala, iesim pe afara, vorbim la telefon etc. Mi-a si reprosat ca nu am invitat-o la dans de halloween. Exista vreo sansa ca ea sa simta ceva pentru mine? Cum sa fac? Ce sa fac. cum sa reactionez? Precizez ca de cand i-am spus ca o plac a trecut cam un an. De atunci ne intelegem super! Multumesc

3 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Ea crede ca sunteti amici

| Danysan a răspuns:

Mestere gandeste-te ca poate te vede ca pe un amic si atat. Tine cont ca i-ai zis odata ca o placi. Poate ca asteapta de la tine mai multe.Vb cu ea sincer si fara ocolisuri sa vezi ce parere are.Incearca sa o scoti si tu in Oras doar voi doi, asa o sa isi dea seama ca simti ceva pentru ea, fa-i cadouri, invit-o la Film si cumparai Flori.

| Mathew a răspuns:

Doar intreab-o... direct si intr-un mod cat mai original.
Cine se tachineaza, se iubeste.