| anonim_4396 a întrebat:

Cand m-am transferat la noua scoala am dat de o fata foarte draguta. Ne-am imprietenit etc, dar inainte eram putin mai reci unul cu altul, adica nu eram foarte apropiati. doar niste amici. Pana la urma ne-am imprietenit ceva mai bine iar eu i-am marturisit ca o plac. Ea mi-a spus ca ar prefera sa ramanem doar amici. Timp de 2 saptamani relatia noastra s-a racit dar dupa aceste 2 saptamani ea a inceput sa ma bage in seama mai mereu. Mi-a spus ca daca sentimentele mele nu au fost sincere ea s-ar fi suparat si etc. Ei bine pana la urma m-am atasat din ce in ce mai mult de ea iar la ora actuala ne intelegem de minune, ne tachinam, ne bagam mereu in seama unul pe altul la scoala, iesim pe afara, vorbim la telefon etc. Mi-a si reprosat ca nu am invitat-o la dans de halloween. Exista vreo sansa ca ea sa simta ceva pentru mine? Cum sa fac? Ce sa fac. cum sa reactionez? Precizez ca de cand i-am spus ca o plac a trecut cam un an. De atunci ne intelegem super! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Continuati asa, o sa se indragosteasca de tine pana la urma, daca nu cumva este indragostita deja si ii este frica sau rusine sa recunoasca. Continua sa o surprinzi si cu cate o floare la urmatoarele intalniri, da-te pe langa ea, apuc-o subtil de mana, continuati sa iesiti! Comportati-va ca un cuplu, doar ca nu sunteti impreuna. Alege-ti o zi in care sa iesiti mai pe seara si du-o acasa si sarut-o pe obraz. A2a seara incearca-ti norocul la mai mult, nu cred ca va refuza. Si nu te va desconsidera un prieten! Baftaaa!