| anonim_4396 a întrebat:

Ce este în neregulă cu mine? Am 16 ani și m-am masturbat de 5 ori în viețișoara mea (da, știu că este păcat și nu o să mai fac). Prima dată nu am simțit absolut nimic, de la a doua oară am început să mă excit din ce în ce mai mult (am făcut-o gândindu-mă la fete), dar nu iese jet de spermă. Doar câteva picături. Este ceva în neregulă cu penisul meu? Am avut grijă să mă gândesc la fete care mă excită, nu asta este problema și am găsit un mod nedureros de a face-o. Și totuși...

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit destul de precis, volumul de sperma care poate fi produs la prima ejaculare si a reiesit ca varieze foarte mult de la 1, 5 ml la 3, 5 ml de sperma. ''Un raport al Organizației Mondiale de Sănătate din anul 1992 descrie sperma umană normală si mentioneaza ca are un volum de 2 ml sau mai mare. https://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83
In cazul unor barbati cantitate de sperma poate fi foarte mica de cel mult 1 ml la prima ejaculare si de doar cateva picaturi in cazul ejacularilor urmatoare. Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu e nici un pacat, baiete. Masturbeaza-te, dar iti recomand fara exces.

Potrivit The Telegraph, pliantele intocmite de sexologii americani si puse in circulatie in licee, recomanda elevilor sa faca sex sau sa se masturbeze de doua ori pe saptamana si au tiparit sloganul: "Un orgasm pe zi tine doctorul departe".

| Eugen80 a răspuns:

Daca nu ai terminat, nu prea aveai ce sa simti. Deci numai cand termini, vei simti ceva mai puternic.

| Constantin356889 a răspuns:

Frații de mai multe ori poate așa își dă drumul și insistă mai mult

| Constantin356889 a răspuns:

Fatio de mai multe ori poate așa își dă drumul și insistă mai mult

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Nu te mai uita la tavan ba baiatule
uita te si tu pe pornhub cu sonor

| RareșQW a răspuns:

Baga un maraton si iti trece