| Andr31b1ru a întrebat:

Salut TPU, ce pot sa fac dacă am o ejaculare întârziată? Uneori este foarte disconfortant deoarece este foarte stresant iar unele partenere de sex se plictisesc sau nu pot sa duca actul sexual pana la capat cu mine

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este intr-adevar o mare problema cand esti cu o femeie in pat, fiindca nu poti ejacula si nici satisface o femeie.
Mergi la urolog si incearca sa invetsighezi cauza care iti blocheaza ejacularea.
Eu banuiesc ca-i vorba si de o erectie intarziata, nu doar ejaculare, asa-i?
Situatii similare ca a ta, pot fii cauzate de masturbare excesiva pe o perioada lunga de vreme, care inhiba erectia si intarzie ejacularea.

| Andr31b1ru explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns, din fericire pentru mine, nu am probleme cu erecția laughing) am sa merg la un urolog pentru un control

| Genevaaa a răspuns:

Bucura te

| Negoiu a răspuns:

Mergi la un urolog, dacă nu are ce să-ți facă, asta e! Chestia asta se întamplă și din cauza masturbării în exces, nici o fată reală nu corespunde celei "perfecte" - imaginate, din cauza emotivității, etc. Cu trecerea timpului posibil să se rezolve de la sine. Nu-ți fă mari probleme și la mine când se întampla și ajungeam sa se roage partenera să "o las că nu mai poate" mimam orgasmul. E jenant cand trec treizeci de minute și nu poți să termini. Nicio parteneră nu s-a "prins". E destul de nasoală treaba, contrar unor păreri, cam la fel ca ejacularea precoce (mult mai răspandită) tu rămânând nesatisfăcut, obosit, nervos, etc. Mulți cu problema asta cer partenerei să le facă sex oral, un mod mai facil pentru a ajunge la orgasm și ejaculare.

| intrebcenustiu a răspuns:

Stai frate linistit ca e mai bine asa decat sa termini in 2 minute ca 90% din baieti

| Anonim5695 a răspuns:

Mergi la un urolog!